Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

Koka un plastmasas kompozītu priekšrocības

Ja jūs esat tūvākajā nākotnē ieplānojuši būvēt māju, vai arī uzlabot jau esošu celtni, tad jūs noteikti zināt, cik grūti ir piemeklēt materiālus, kas atbilst jūsu vajadzībām. Pateicoties nesenai inovācijai, pastāv jauns materiāls, kas kļūst arvien populārāks.

Mēs runājam par koka un plastmasas kompozītu vai WPC, kā to bieži saīsina. Ja jūs neesat ar šo materiālu pazīstami, tad turpiniet lasīt mūsu rakstu, lai uzzinātu par tā labākajiem pielietojumiem.

Kas ir koka un plastmasas kompozīts?

Kā jau var noprast pēc tā nosaukuma, koka un plastmasas kompozīts ir materiāls, kuru veido koksne un plastmasas šķiedras. Tas tiek veidots no zāģu skaidām riekstu čaumalām, bambusa atgriezumiem, koka mizas vai citiem kokmateriālu atlikumiem, kas tiek sajaukti ar plastmasas pulveri, lai radītu kompozītu.

Īpaši interesanti ir tas, ka WPC ir iespējams izveidot tikai no pārstrādātiem materiāliem. Turklāt, savu laiku nokalpojušus WPC materiālus ir iespējams pārstrādāt vēlreiz, radot pavisam jaunus kompozīta dēļus. Līdz ar to WPC ir viens no atlikumu pārstrādes spilgtākajiem piemēriem.

Kādas ir WPC priekšrocības?

Tā kā WPC tiek izgatavots no mīklai līdzīgas substances, to ir iespējams izveidot jebkādā formā, ieskaitot stūrainas un liektas formas. Ar to vien daudzveidība nebeidzas, jo WPC var tikt izgatavots arī jebkādā krāsā.

Turklāt WPC ir arī daudz citu priekšrocību. Koka un plastmasas kompozīts ir izturīgs pret mitrumu un puvi. WPC iztur arī lielāku karstumu un aukstumu, salīdzinot ar dabīgajiem kokmateriāliem.

Alternatīva koksnei

Atkarībā no tā ar kādu plastmasu koksnes atlikumi tiek sajaukti, izgatavojot koka un plastmasas kompozītu, WPC ir pielietojums tikpat daudzos pielietojumos kā dabīgā koksne. Meistari, kuri strādā ar WPC, pat ir konstatējuši, ka skrūves un naglas labāk turas WPC dēļus, nevis dabīgajos kokmateriālus.

Papildus tam, pastāv mazāks risks, ka WPC dēļi sāks plaisāt vai lūzt, kad ir nepieciešams ieskrūvēt skrūvi vai iedzīt naglu tuvu dēļa malai. WPC dēļus ir arī vieglāk kopt. Tos nav nepieciešams pārlakot vai pārkrāsot. Līdz ar to WPC ir alternatīva koksnei, kas ļauj saglabāt kokus mežos un atrast jaunu pielietojumu kokapstrādes atliekām un plastmasas atkritumiem.

Izturīgs dažādos klimata apstākļos

Pateicoties tam, ka WPC ir iespējams pielāgot dažādiem apstākļiem, šis materiāls var izturēt dažādus klimata apstākļus labāk, nekā kokmateriāli. Tas ir īpaši svarīgi Latvijas apstākļos, kur ir liela atšķirība starp gada karstāko un aukstāko temperatūru, kā arī, ziemas laikā, materiāliem ir jāiztur vairāki sasalšanas un atkušanas cikli.

Izmaksas

WPC dēļu cenas ir mazliet augstākas kā lētākajiem kokmateriāliem, bet tās ir zemākas, kā augstvērtīgiem impregnētiem dabīgā koka dēļiem. Ņemot vērā arī to, ka darbam ar WPC dēļiem nav nepieciešamas tik augstas iemaņas, kā darbam ar dabīgajiem kokmateriāliem, koka un plastmasas kompozīts varētu būt izdevīgs risinājums daudziem.

Koka un plastmasas kompozītiem ir vairāki pielietojumi. Tādēļ, ja jūs gatavojieties būvniecības darbiem, iepazīstieties ar to priekšrocībām un iespējām, kādas šis materiāls piedāvā. Iespējams, ka WPC dēļu pielietojums jums var palīdzēt ietaupīt naudu, kā arī atvieglot montāžu un tālāko apkopi.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.