Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Labākie matrači muguras sāpju novēršanai

Pexels.com

Ir tikai normāli, ka visu laiku vēlamies justies labi, un dažādas fiziskas sāpes mūsu dzīvē ir nevēlamas. Pastāvīgs muguras diskomforts pasliktina mūsu garastāvokli un pazemina dzīves kvalitāti. Kvalitatīvam miegam ir ietekme uz veselību, un šeit palīdzēt var labs matracis. Tātad, kādu matraci vajadzētu iegādāties, lai atvieglotu vai mazinātu muguras sāpes?

Muguras diskomfortu dažkārt izraisa ne tikai noteiktas slimības vai traumas, bet arī neērti vai novecojuši matrači, virsmatrači vai nepareiza gulēšanas poza (piemēram, embrija). Jauns matracis var viegli novērst šīs problēmas, un, ja jūsu diskomforta avots ir kāda slimība, labi izvēlēts matracis mazinās šīs nepatīkamās sajūtas.

Matraču veidi

Kāds ir labākais matrača veids muguras sāpju gadījumā? Tāds matracis, kas vislabāk pielāgojas ķermeņa aprisēm. Šāda īpašība piemīt viskoelastīgajiem un lateksa matračiem, tāpēc tos iesaka cilvēkiem ar mugurkaula problēmām. Tie savā starpā atšķiras sekojoši: viskoelastīgie matrači ir elastīgāki, antialerģiski, samazina ķermeņa daļu nejutīgumu un pielāgojas ķermeņa siltumam, savukārt lateksa matrači ir piemērotāki cilvēkiem ar lieko svaru, ilgāk kalpo un nedeformējas. Arī kabatas atsperu matrači labi pielāgojas ķermeņa izliekumam.

Matrača izvēles pamatprincipi

Lai mazinātu vai novērstu muguras diskomfortu, ir ļoti svarīgi, lai matracis pielāgotos ķermeņa, īpaši mugurkaula, izliekumam un sniegtu kārtīgu atbalstu. Tas samazina muskuļu sasprindzinājumu, veicina atslābināšanos un notur muguru taisnā līnijā, kas palīdz mazināt diskomfortu.

Ļoti svarīgi ir savam matracim izvēlēties pareizo cietību. Matrači bieži tiek klasificēti kā mīksti, vidēji cieti un cieti, kā arī ļoti mīksti un ļoti cieti. Jums vispiemērotākā cietība ir tā, kas nodrošina vislielāko komfortu. Vissvarīgākais apsvērums ir komforts. Tā kā sajūtas ir subjektīvas, kas kuram sniedz komfortu, ir atkarīgs no paša cilvēka. Tomēr jāņem vērā arī jūsu svars, jo ļoti tievam cilvēkam un cilvēkam ar lieko svaru diez vai būs piemērots vienādas cietības matracis. Tātad, šeit ir apkopots, kādu matraci jums vajadzētu iegādāties, ņemot vērā jūsu svaru:

– Cilvēkiem ar mazāku svaru (līdz aptuveni 60 kg) ieteicams ļoti mīksts, mīksts vai vidēji ciets matracis;

– Cilvēkiem ar vidēju svaru (aptuveni 60 kg līdz 105 kg) piemērots vidēji ciets matracis;

– Cilvēkiem ar lielāku svaru (vairāk nekā 105 kg) jāizvēlas ciets vai pat ļoti ciets matracis.

Cietāki matrači bieži tiek ieteikti cilvēkiem, kas cieš no muguras diskomforta, jo tie sniedz ļoti stingru atbalstu. Tomēr matracis nedrīkst būt ne pārāk ciets, ne pārāk mīksts.

Matrača cietība ir tikpat svarīga kā muguras diskomforta vieta. Cietāki matrači ir piemērotāki muguras augšdaļas sāpju gadījumā, savukārt mīkstāki matrači ir piemērotāki jostasvietas diskomforta gadījumā. Anatomiskās zonas matračos arī var palīdzēt mazināt diskomfortu. Šādiem matračiem ir gan mīkstas, gan cietas daļas. Piemēram, plecu un iegurņa rajoni ir mīksti, bet muguras daļa ir stingra. Anatomiskās zonas ļauj muskuļiem atpūsties, vienlaikus saglabājot mugurkaula pareizo izlīdzinājumu. Parasti ir pieejami matrači ar trim, piecām vai septiņām zonām. Septiņas zonas ir vislabākais variants, tāpēc ieteicams izvēlēties kādu no šādiem matračiem.

Vienmēr parūpējieties par savu veselību un miega kvalitāti. Ja izvēlēsieties matraci, kas ir piemērots un ērts jūsu gulēšanas paradumiem un prasībām, muguras un citu sāpju būs mazāk vai to nebūs vispār, uzlabojot jūsu vispārējo labsajūtu.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.