Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “LATRAPS” parakstījusi ieguldījumu līgumu ar vienu no Eiropas pārtikas industrijas līderiem “Pfeifer & Langen International B.V.” par zirņu proteīna izolāta ražotnes “ASNS Ingredient” attīstību Jelgavā. Projekts Latvijā aizsāks augstas pievienotās vērtības produkta ražošanu, kas pavērs jaunas iespējas visai lauksaimniecības nozarei un nozarē strādājošajiem, informē pašvaldība.
Uzņēmuma attīstības plāns paredz, ka “ASNS Ingredient” ražotnes būvniecību Jelgavā uzsāks šoruden, bet produkcijas ražošanu sāks 2026. gada nogalē. Jāatgādina, ka uzņēmums jau 2022. gadā projektam nepieciešamo zemi Prohorova ielā 13 izsolē iegādājās no Jelgavas pašvaldības. Projektētā apbūves platība ir 26 300 kvadrātmetri.
“Sadarbības un investīciju līguma parakstīšana ar vienu no Eiropas pārtikas industrijas līderiem ir nozīmīgs solis projekta uzsākšanā. Tas apliecina projekta mērogu, aktualitāti un perspektīvu. Projekts “ASNS Ingredient” ir vairāk nekā tikai ražotne. Tas ir simbols mūsu kopīgajai vīzijai par inovatīvu, zaļāku un eksportspējīgāku Latviju,” ražotnes nozīmi uzsver “LATRAPS” valdes priekšsēdētājs Roberts Strīpnieks.
“Pfeifer & Langen” ir gandarīti, atbalstot šo inovatīvo projektu. Uzņēmums ir pārliecināts, ka ar kopējo ekspertīzi tas radīs nozīmīgu pamatu augu proteīnu pieprasījuma nodrošināšanai un ka ne tikai ilgtspējas apsvērumu dēļ, bet arī saistībā ar pieaugošo patērētāju un pārtikas rūpniecības pieprasījumu pēc alternatīviem pārtikas produktiem no zirņiem iegūti proteīni ir pārtikas nākotne.
Kā informē “LATRAPS”, projekta ideja radusies, reaģējot uz globālajām tendencēm un izaicinājumiem. Pieaugot iedzīvotāju skaitam pasaulē, pakāpeniski sāk pietrūkt lauksaimniecībai noderīgas zemes, lai saražotu dzīvnieku izcelsmes proteīnu – olbaltumvielas. Ilgtspējas un veselības apsvērumu dēļ daudzi patērētāji dod priekšroku augu izcelsmes pārtikas produktiem, un pieaug pieprasījums pēc alternatīvām olbaltumvielām. Lauksaimniecības nozarei tas nozīmē meklēt efektīvākos aizvietotājus, kas atrodami augu izcelsmes produktos. Mūsu reģionam un klimatiskajiem apstākļiem kā piemērotākie olbaltumvielu kultūraugi ir atzīti zirņi, un tieši zirņu proteīna izolāts ir pieprasītākā izejviela gaļas un piena aizvietotājproduktu ražošanā.
“Zirņu proteīna izolāta ražotnes “ASNS Ingredient” projektam ir vairāki ieguvumi, kas pozitīvi ietekmēs Latvijas ekonomiku, pateicoties augstajai eksportspējai un ražošanas attīstībai Latvijā. Vienlaikus tiks radītas vairāk nekā 70 jaunas darba vietas un notiks vairāku apkalpojošo nozaru iesaiste. Prognozējam, ka izejvielas varētu piegādāt vairāk nekā 1500 zemnieku saimniecību, kas pavērs jaunas iespējas vietējiem lauksaimniekiem,” uzsver uzņēmumā.
Jāpiebilst, ka lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība “LATRAPS” ir simtprocentīgs Latvijas uzņēmums. 2022./2023. finanšu gadā tās apgrozījums audzis līdz 339,13 miljoniem eiro, gadu noslēdzot ar 2,73 miljonu eiro peļņu.
Savukārt uzņēmumam “Pfeifer &Langen” ir vairāk nekā 150 gadu pieredze pārtikas produktu ražošanā. Ģimenei piederošais uzņēmums jau apstrādā ilgtspējīgi audzētas cukurbietes 19 rūpnīcās Eiropā un ražo dažādus īpašos cukura veidus mūsdienīgās ražotnēs. Tās ilggadējo klientu vidū ir gan pārtikas rūpniecība, gan pārtikas mazumtirgotāji. “Pfeifer & Langen” dibināts Ķelnē Vācijā 1870. gadā un nodarbina aptuveni 2500 cilvēku ražošanas, pārstrādes un tirdzniecības vietās Eiropā.
Foto: Jelgava.lv
Reklāma