Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

LLU negrasās ukraiņiem samazināt komunālo pakalpojumu maksu; trūcīgajiem sola palīdzību pašvaldība

Respektējot Ukrainas kara patvēruma meklētāju bažas par iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) piedāvātajiem īres līgumiem studentu kopmītnēs Mātera ielā 26, pagājušās ceturtdienas vakarā Zemgales reģionālā Kompetenču attīstības centra (ZRKAC) zālē tika organizēta tikšanās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tajā piedalījās Ukrainas kara patvēruma meklētāji, kas dzīvo šajās kopmītnēs, LLU administrācijas un pašvaldības pārstāvji. “Ziņas” jau rakstīja, ka pirms pāris nedēļām LLU darbinieki izplatīja Mātera ielā 26 dzīvojošajiem īres līgumu veidlapas latviešu un ukraiņu valodā. Līgumos bija teikts, ka pieaugušajam par dzīvi kopmītnē būs jāmaksā īre 85 eiro, bet bērniem – 65 eiro mēnesī. Tāda nostādne Ukrainas pilsoņiem radīja uztraukumu, vai Mātera ielā 26 būs iespējams dzīvot tālāk.

Ziņa par ceturtdienas sapulci izplatījās no cilvēka uz cilvēku pa telefonu. Nekas nebija publicēts pašvaldības informācijas kanālos. Tādēļ sanāca tā, ka ap divdesmit ukraiņu bija sapratuši, ka pulcēšanās vieta ir Jelgavas kultūras nams, nevis ZRKAC. Tomēr pēc pusstundas maldīšanās sapulce varēja sākties.

LLU galvenā speciāliste juridiskajos jautājumos Daiga Kreca atzina, ka izplatītie līguma paraugi tiks pārstrādāti. Ne vienā brīdī gan netika minēts, ka piedāvātā īres maksa (bez apkures un elektrības) 18 kvadrātmetru istabā vienai personai varētu būt zemāka par 85 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LLU mājaslapā publicētā informācija liecina, ka par gultasvietu līdzīgos apstākļos (bez ērtībām) pilna laika studentam būtu jāmaksā 64 eiro. Kāda no sapulces dalībniecēm ukrainietēm sacīja, ka droši vien skaidrāk būtu, ja īres maksa tiktu noteikta par izīrējamo platību, nevis katram atsevišķam īrniekam. Uz to galvenā speciāliste juridiskajos jautājumus D.Kreca atbildēja, ka katram pilngadīgam īrniekam īres līgums ir jāslēdz atsevišķi, jo, piemēram, sieva varot palikt dzīvot kopmītnēs, bet vīrs – iesaukts Ukrainas armijā.

Minētais piemērs gan sanāca visai neraksturīgs, jo lielum lielā vairākumā Mātera ielā 26 dzīvo ukraiņu mātes ar bērniem. Viņu vīri, kas ir vecumā līdz 60 gadiem, kā karaklausībai padotie no Ukrainas uz ārzemēm netiek izlaisti. Kara bēgļu ģimenes, kurās ir arī vīri, parasti ir ieceļojušas Latvijā no Ukrainas okupētās teritorijas, bēgot caur Krieviju.

Visu rakstu lasiet 11.augusta laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Teksts: Gaitis Grūtups

Foto: no arhīva/Andris Tomašūns

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.