Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Logu svīšana. Cēloņi un risinājumi

Loga norasošana ir samērā bieži izplatīta problēma, kas īpaši aktualizējas, iestājoties aukstajam laikam. Telpas gaisā esošais mitrums uzsilst un, saskaroties ar atdzisušo loga rūti, strauji kondensējas jeb pārvēršas mazos rasas pilienos. Norasojis un necaurredzams logs rada ne tikai īslaicīgu diskomfortu, bet var radīt arī ilglaicīgas un negatīvas sekas mājokļa gaisa kvalitātei, jo, ap logiem sakrājoties ūdens notecējumiem, palielinās telpas mitrums un pastāv risks pelējuma attīstībai.

Iemesli logu svīšanai

Logu svīšana nav saistīta ar loga materiālu izvēli. Noraso gan jauni PVC, gan jauni vai atjaunoti koka logi. Galvenokārt šī problēma liecina par nepareizu gaisa cirkulāciju, kas rodas no nepietiekamas ventilāciju pašā telpā. Tādēļ veiksmīgākie problēmas risinājumi ir saistīti ar ventilācijas uzlabošanu, telpu vēdināšanas režīma ieviešanu, kā arī ar centieniem novērst kondensāta veidošanos, paaugstinot saskarsmes zonas virsmas temperatūru.

Risinājumu varianti

Plānojot logu nomaiņu, ir vērts jau iepriekš apsvērt un pievērst uzmanību vairākiem aspektiem un tehnoloģiskiem risinājumiem, kas potenciāli var novērst logu svīšanu.

1. Lētākas vienkameras jeb divstiklu paketes vietā izvēlieties logus ar divkameru jeb trīsstiklu paketi;

2. Pievērsiet uzmanību logu montāžas kvalitātei;

3. Pārliecinieties par loga ailes kvalitatīvu nosiltināšanu;

4. Apsveriet, vai telpā nav nepieciešams uzlabot ventilāciju. Pastāv arī iespēja izveidot logiem pašvēdināšanās jeb mikrovēdināšanas sistēmu, iestrādājot ventilācijas kanālu pašā logu rāmī, un caur to nodrošināt telpā gaisa apmaiņu;

5. Pievērsiet uzmanību loga palodzes izmēriem. Ir svarīgi pārliecināties, vai palodzes nekļūs par barjerām, kas var negatīvi ietekmēt vienmērīgu siltā gaisa cirkulāciju telpā;

6. Mazāk efektīvs risinājums ir antikondensāta plēve, kura tiek izmantota, lai palīdzētu uzturēt augstāku stikla virsmas temperatūru. Tās izmantošana gan tikai vizuāli novērsīs loga svīšanas redzamās sekas nevis rašanās cēloņus.

Lai pilnībā gūtu pārliecību par visatbilstošāko risinājumu un iegādātos kvalitatīvus logus, kas kalpot gadiem ilgi, ir nepieciešama pieredzējušu speciālistu konsultācija.

Logu speciālistu padoms uzņēmumā M-lux, kuram ir vairāk nekā 15 gadu pieredze šajā jomā, palīdzēs atrast visatbilstošākos risinājumus katra klienta vēlmēm un telpas situācijai. Mūsu specialisti ne tikai palīdzēs piemeklēt un izvēlēties klienta situācijai un prasībām visatbilstošākos logus, bet arī nodrošinās kvalitatīvu logu montāžu. Nodrošinot nevainojamu servisu un reputāciju, uzņēmums vienmēr garantē visu darbu izpildi stingri pēc noslēgtā līguma nosacījumiem, turklāt procesa gaitā nekad netiek mainīta sākotnēji sastādītā tāme.

Ienāciet M-Lux mājas lapā – www.m-lux.lv un piesakiet sev pakalpojumu vai arī gaidīsim Jūs ciemos mūsu veikalos Eirodurvis – Rīgā, Kurzemes prospektā 3G, darba laikā 10 – 18 darba dienās un Rīgā, Mazā Rencēnu ielā 1, TC “Ozols”, darba laikā 10 – 21 visas nedēļas garumā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.