Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Monitori mājas birojam – padomi kādu izvēlēties

Foto: Freepik.com/ freepik

Pēdējo gadu laikā attālinātais darbs ir kļuvis ārkārtīgi populārs ne tikai tā saucamajiem freelanceriem, bet arī pilna laika darbiniekiem. Aizvien vairāk cilvēku strādā no mājām, tāpēc aktuālāki kļūst jautājumi par to, kā iekārtot funkcionālu un ērtu darba vietu, lai varētu veikt darba pienākumus attālināti, atrodoties mājās.

Šajā rakstā aplūkosim ieteikumus un svarīgākos faktorus, kas saistīti ar datoru monitoriem un to izvēli mājas birojam. Vēlies uzzināti, kādi monitori pieejami un kādu izvēlēties tieši savām vajadzībām? Turpini lasīt rakstu!

Kāpēc nepieciešams papildus datora monitors?

Monitors ir nozīmīga datora komponente, jo tajā skatoties pavadām teju visu datora izmantošanas laiku. Tāpēc ir būtiski, lai tas atbilstu visām prasībām, kas nepieciešamas, lai varētu ātri un ērti strādāt. Bieži izmantotais portatīvā datora monitors ir izmērā mazs, un tajā ir grūti atvērt un vienlaicīgi pārskatīt vairākus dokumentus, tādēļ ieteicams izvēlēties un pievienot papildus datora monitoru. Tas ne tikai var atvieglot darbu, bet arī samazināt negatīvo ietekmi uz acīm, vairākas stundas dienā lūkojoties monitora ekrānā.

Raksturlielumi, ko ņemt vērā, izvēloties monitoru

Foto: 1a.lv

Monitori un to tehniskās specifikācijas ir ļoti dažādas. Ja plāno iegādāties monitoru darbam mājas birojā, iesakām pievērst uzmanību vairākiem, tālāk uzskaitītajiem, faktoriem, kas var palīdzēt pieņemt pareizo lēmumu par labu visatbilstošākajam monitoram.

Ekrāna izmērs

Datora monitori un to izmēri ir dažādi. Sākot no mazākiem, kas izmērā ir ap 13 līdz 20 collām, līdz pat lielākiem, kas pārsniedz vairākus desmitus collas. Mājas birojam iesakām izvēlēties monitoru izmērā vismaz 25 collas, lai būtu vieglāk pārskatīt vairākus dokumentus vai programmas vienlaicīgi. Pirms monitora iegādes noteikti atceries arī izmērīt datorgalda izmēru, lai saprastu vai izvēlētais monitors derēs.

Monitora veids

Visi zinām standarta plakanā ekrāna monitorus, taču pēdējā laikā arvien lielāku aktualitāti gūst izliektie jeb loka veida monitori. Šie monitori no parastajiem atšķiras ar to, ka to forma ir izliekta. Līdz ar to tie labāk pielāgojas cilvēka acs formai, kas nodrošina arī to, ka darbs pie šāda monitora atstāj mazāk negatīvu ietekmi uz redzi. Taču jāpiemin, ka šie nav lēti monitori un atšķirībā no standarta ekrānu veidiem, maksā dārgāk.

Izšķirtspēja

Nozīmīgs raksturlielums tieši tiem, kuru darbs ir saistīts ar fotogrāfiju vai video apstrādi, kā arī nevar nepieminēt, ka spēlējot spēles attēla kvalitātei un izšķirtspējai ir ļoti būtiska nozīme. Ja esi radošo industriju pārstāvis un strādā ar vizuālo materiālu apstrādes programmām, iesakām izvēlēties monitoru ar pēc iespējas augstāku izšķirtspēju. Vislabākais variants būtu 4K (3840 x 2160). Savukārt ikdienas darbam pie datora ne mazāk slikta ir standarta HD 1080p izšķirtspēja.

Citi raksturlielumi

Papildus jau nosauktajiem faktoriem, iesakām pievērst uzmanību arī šādām niansēm, kas var ietekmēt to vai monitori, cena un to īpašības būs piemērotas tieši tev:

  • Ekrāna tips – matēts vai glancēts;
  • Malu attiecība – 16:9, 21:9 u.c. izmēri;
  • Savienojamība – USB, HDMI vai citi savienojuma veidi;
  • LCD vai LED monitori – LCD ir lētāki monitori cenas ziņā, taču ne tik kvalitatīvi, savukārt LED ir augstāka attēla kvalitāte, taču tie ir dārgāki.

Vairāki datoru monitori uz viena galda – kāpēc?

Foto: 1a.lv

Nereti ir redzēts, ka uz viena datorgalda ir izvietots nevis viens, bet vairāki monitori. Šāds aprīkojums sniedz iespēju strādāt vēl efektīvāk, jo vienlaicīgi ir iespējams pārskatīt un darboties vairākās programmās vai dokumentos. Ja arī tavi darba pienākumi pieprasa šādu darba veidu – darbs ar daudzām programmām un logiem vienlaicīgi, tad iesakām izskatīt variantu iegādāties vairākus monitorus, kas neatsverami atvieglos ikdienas darbu pie datora.

Ja plāno iegādāties jaunu monitoru vai arī vēlies apskatīties esošo veikalu piedāvājumu un salīdzināt raksturlielumus un cenas, iesakām ieskatīties internetveikalā 1a.lv. Pieejami vairāk nekā 1000 modeļu plašā klāstā. Izvēlies sev piemērotāko un izbaudi darba procesu savā mājas birojā!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.