Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Noderīgu finanšu rīku apkopojums

Pateicoties bezkontakta tehnoloģiju attīstībai, pēdējos gados ierasto bankas karšu vietā aizvien biežāk tiek izmantoti visdažādākie sīkrīki – viedtālruņi, pulksteņi, īpaši gredzeni un aproces. Daudzi eksperti uzskata, ka nākotnē mēs pilnībā pārstāsim izmantot kartes to klasiskajā formā un pāriesim uz alternatīviem maksāšanas līdzekļiem.

Viedtālrunis

Lai kartes vietā izmantotu viedtālruni, tam jābūt aprīkotam ar īpašu NFC moduli. Šāds modulis ir visās mūsdienu ierīcēs, taču ne visi viedtālruņi ar NFC norēķiniem pilnībā darbosies katrā tirgū norēķinu sistēmu attīstības īpatnību dēļ. Latvijā viedierīču ar iOS un Android īpašnieki var pilnībā novērtēt viedtālruņu maksājumu ērtības.

Visi nepieciešamie iestatījumi ir viegli veicami īpašā mobilajā lietotnē. Kad karte ir piesaistīta tālrunim, ar to var viegli norēķināties tāpat kā ar parastu bezkontakta karti, pietuvinot savu ierīci maksājumu terminālim.

Populārākās maksājumu aplikācijas ir Apple Pay, Samsung Pay un Google Pay. Pirmie divi pakalpojumi ir piemēroti tikai Apple un Samsung mobilo ierīču īpašniekiem, savukārt Google Pay ir piemērots plašam Android platformas lietotāju lokam, tostarp Huaiwei un Xiaomi ierīču īpašniekiem.

Maksājumu gredzens

Šāds neparasts finanšu aksesuārs parādījās 2019. gadā. Šodien šo maksājumu aksesuāru ir novērtējuši daudzi banku klienti – gredzens tāpat kā aplikācija ir piesaistīts maksājumu kartes kontam.

Gredzenu var nēsāt uz pirksta kā rotaslietu un vienlaikus ar to var norēķināties par precēm un pakalpojumiem bezkontakta veidā. Šim nolūkam gredzenā ir iebūvēts īpašs NFC modulis. Populārākie maksājumu gredzeni ir McLEAR, Token Ring, K Ring, LAKS Ring2Pay un Xenxo S-Ring.

Šis sīkrīks ir triecienizturīgs, ūdensizturīgs un izskatās ļoti stilīgi. Šis bankas produkts ir vairāk piemērots maksājumu gardēžiem un eksperimentu cienītājiem – jo atšķirībā no viedtālruņa, kas mūsdienu pasaulē nepieciešams ikvienam, gredzens var pildīt tikai divas funkcijas: estētisko un maksājumu funkciju.

Viedpulkstenis

Tāpat kā viedtālruņu gadījumā maksājumu pakalpojumi pieejami ierīču ar iOS un Android operētājsistēmām īpašniekiem. Nav grūti uzminēt, ka arī viedpulksteņos ir iebūvēts NFC modulis. Pati kartes sasaiste notiks, izmantojot viedtālruni, kas savienots ar viedpulksteni, izmantojot īpašu mobilo lietotni.

Pieslēgšana notiek tikai vienu reizi, pēc tam pulksteni var izmantot bezsaistē norēķiniem, neizmantojot viedtālruni. Papildus maksājumiem viedpulksteņi var piedāvāt daudzas citas funkcijas, sākot ar fitnesa sekotāju un beidzot ar automašīnas audiosistēmas vadību. Bezkontakta maksājumu iespēja ir tikai apsveicams papildinājums.

Populārākie klientu vidū ir Apple, Samsung un Garmin ražotie viedpulksteņi.

Maksāt ar QR kodu

QR (ātrās atbildes) kods ir kvadrātveida svītrkods, kas sastāv no melniem punktiem un atstarpēm. Daudzi uzņēmumi izmanto šos kodus, lai uzglabātu un izplatītu dažāda veida informāciju. Tas var būt, piemēram, vienkāršs teksts, interneta adrese, personas kontaktinformācija vai maksājumu dati. Maksājumu funkciju, izmantojot QR kodus, savās mobilajās lietotnēs aktīvi īsteno arī bankas.

Šo maksāšanas veidu nav grūti izmantot. Ja veikals, kurā gatavojaties veikt pirkumu, vai restorāns, kurā dodaties vakariņās, ir pieslēgts QR koda maksājumu pakalpojumam, tad, izvēloties preci vai pasūtot pakalpojumu, jums nepieciešams veikt tikai dažas vienkāršas darbības.

Kredītu kalkulators

Dažāda veida aizņēmumi un kredīti, kredītlīnijas un kredītkartes arī ienākušas mūsu sadzīvē uz palikšanu. Lai nepaļautos pirmajam impulsam, ļoti noderīgs rīks ir kredītu kalkulators, kas vienuviet parāda un ļauj salīdzināt dažādu finanšu institūciju piedāvājumus, kā arī izrēķina aptuvenas kredīta izmaksas ilgtermiņā.

Maksājumu sīkrīku saraksts nepārtraukti paplašinās. Aproces, īpaši cimdi, aproces un pat mākslīgie nagi ar NFC moduli nav filmu autoru izgudrojumi par nākotni, bet gan realitāte, kurā mēs dzīvojam. Tuvākajā nākotnē pat visizsmalcinātākais eksperimentētājs varēs izvēlēties sev tīkamu maksājumu ierīci.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.