31. augustā noslēdzas Eiropas Sociālā fonda projekts “Atver sirdi Zemgalē”, un tas nozīmē, ka daudzus jelgavniekiem nozīmīgus sabiedrībā balstītus sociālos pakalpojumus vairs nefinansēs no Eiropas Savienības fondu un valsts līdzekļiem. Jelgavas dome veica grozījumus saistošajos noteikumos par sociālajiem pakalpojumiem Jelgavas pašvaldībā, precizējot nosacījumus, kā šos sociālos pakalpojumus – grupu dzīvokļa, dienas aprūpes centra, specializēto darbnīcu un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu – turpmāk iedzīvotāji varēs saņemt par Jelgavas pašvaldības budžeta līdzekļiem, informē pašvaldība.
Saistošajos noteikumos ieviests Invaliditātes likumā noteiktais aprūpes pakalpojums nepilngadīgām personām ar invaliditāti. Ministru kabineta noteikumos par asistenta, pavadoņa un aprūpes pakalpojumu personām ar invaliditāti noteikts aprūpes pakalpojuma maksimālais apjoms – 80 stundas mēnesī – un minimālās aprūpes pakalpojuma vienas stundas izmaksas, iekļaujot visus nodokļus, kas saistīti ar pakalpojuma sniegšanu, un tās nevar būt mazākas par 4,79 eiro stundā. Savukārt aprūpes pakalpojuma maksimālais apjoms Jelgavas pašvaldībā būs 80 stundas mēnesī. Līdz ar to, Jelgavas pašvaldībai nodrošinot aprūpes pakalpojumu nepilngadīgām personām ar invaliditāti no 5 līdz 18 gadu vecuma sasniegšanai, no 1. septembra ir paredzēti naudas līdzekļi Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes budžetā kārtējam gadam aprūpes pakalpojuma nodrošināšanai par kopējo summu 57 600 eiro apmērā 40 nepilngadīgām personām ar invaliditāti.
Tāpat ar grozījumiem saistošajos noteikumos tiek paplašināts pakalpojumu klāsts pilngadīgām personām, kuras cietušas no vardarbības. Par valsts budžeta līdzekļiem vardarbībā cietušas pilngadīgas personas var saņemt sociālās rehabilitācijas kursu sociālās rehabilitācijas institūcijā ar izmitināšanu, psihologa, jurista vai sociālā darbinieka individuālās konsultācijas, krīzes dzīvokļa pakalpojumu, kā arī uzticības personas, ārstniecības personas konsultācijas, tulka vai valodas zinātāja pakalpojumus.
Savukārt dienas aprūpes centra pakalpojumu dienas centrā “Harmonija” tagad varēs saņemt arī bērni ar invaliditāti – garīga rakstura traucējumiem – vecumā no 16 gadiem un kuriem ir noteikta īpaša kopšana.
Foto: Jelgava.lv
Reklāma