Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

Novadā viesojas Hānu dzimtas pārstāvji

Trešdien, 17. jūlijā, bijušos dzimtas īpašumus – Lielplatones, Lielvircavas un Vilces muižas – apmeklēja Barons Henri Taschereau de Hahn ar sievu Tracee de Hahn. Ar viņiem kopā ieradās arī lietuviete Simona, kas pāri iepazina pērn un pašlaik kopā pēta Hānu ģimenes vēsturi, informē novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Hāni pirmo reizi Lielplatoni apmeklēja pagājušā gada vasarā, nejauši satiekot arī Lielplatones pagasta Tūrisma informācijas punkta vadītāju Ingūnu Pranku, kas viņiem izrādīja Lielplatones muižu. Pēcāk starp I. Pranku un Hānu ģimeni izvērtās elektroniska sarakste – I. Pranka raksta grāmatu par Lielplatones muižu, tāpēc dzimtas locekļi viņai sūta dažādus noderīgus materiālus un informāciju.

Arī šoreiz Hāniem līdzi bija dažādi materiāli par ģimenes vēsturi, tostarp dzimtas koks, kurā atrodams arī pats Henri. Jāmin, ka Henri ir arhitekts, kurš strādā VirginiaTech universitātē, savukārt viņa sieva Tracee ir rakstniece. Latvijā abi būs divas nedēļas un izmantos šo laiku, lai iepazītu gan Latviju, gan Lietuvu.

Lielplatones muiža, kas nonāca Hānu dzimtas īpašumā 1820. gadā un tika pārvaldīta līdz 1920. gadam, bija izcils klasicisma stila arhitektūras piemērs ar bagātīgu vēsturi. Lielplatone bija viena no Hānu dzimtas vasaras rezidencēm. Lielvircavas muiža, kas kļuva par Hānu īpašumu 1819. gadā un tika pārvaldīta līdz 1920. gadam, bija nozīmīgs baroka stilā būvēts komplekss. Savukārt Vilces muiža, Hānu īpašumā iegūta 1847. gadā, izcēlās ar savu eleganto klasicisma arhitektūru un plašajiem parkiem. Agrārās reformas laikā 1920. gadā Hānu dzimta zaudēja savas muižas, kad tās tika atsavinātas un sadalītas mazākās saimniecībās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Hānu uzvārds pirmo reizi minēts 14. gadsimta sākumā, kad tie ienāca Kurzemē no Vācijas. Tā ir sena vācu izcelsmes vācbaltiešu bruņniecības dzimta Livonijā, vēlāk Krievijas impērijas Vidzemes guberņā. Pirmie dzimtas pārstāvji ieradās Livonijas igauņu daļā XIII gs. kā Ordeņa brāļi un vasaļi. 1862. gadā Krievijas impērijas Senāts apstiprināja fon Hānu tiesības uz barona titulu.

Foto: jelgavasnovads.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.