Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pasniegtas Jelgavas novada uzņēmēju gada balvas (FOTO)

Svinīgā pasākumā 3. novembrī godināti konkursa “Jelgavas novada Uzņēmēju gada balva 2022” laureāti un  konkursa “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā 2022” starta kapitāla saņēmēji savas biznesa idejas īstenošanai. Šogad pasākums tika organizēts sadarbībā ar Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras Zemgales reģiona Jelgavas nodaļu, informē Jelgavas novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par balvu cīnās 27 pretendenti

Novadā jau par tradīciju kļuvis konkurss “Jelgavas novada Uzņēmēju gada balva”, kura mērķis ir veicināt uzņēmēju atpazīstamību un popularizēt labas uzņēmējdarbības prakses piemērus.

Šogad konkurss norisinājās jau vienpadsmito reizi, tā iepazīstot aktīvākos, uzņēmīgākos novada uzņēmējus, kas ar savu piemēru spēj iedvesmot arī citus uzdrošināties realizēt savas uzņēmējdarbības ieceres. Ikviens tika aicināts izvirzīt viņaprāt piemērotākos pretendentus sešās konkursa nominācijās: Gada lauksaimnieks, Gada ražotājs, Gada jaunais uzņēmējs, Gada ģimenes uzņēmums, Gada uzņēmīgākais uzņēmējs un Gada inovatīvākais uzņēmums. 

Kopumā šajā gadā pieteikti 27 pretendenti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā “Gada lauksaimnieks” bija pieteikti trīs pretendenti: SIA “Agro EB”, SIA “Līcīši Ltd“ un ZS “Sniedzes”. Nominācijā “Gada ražotājs” pieteikti divi uzņēmumi: SIA “Latmal” un “ZAZA Timber”.

Uz balvu nominācijā “Gada jaunais uzņēmējs” pretendēja seši uzņēmumi:  SIA “Family Feast”, SIA “Monte Stories”, brīvdienu māja “Jasmīnu nams”, SIA “0 Design”, SIA “ROOT carpentry” un “Dimanta drukātava”.

Nominācijā “Ģimenes uzņēmums Jelgavas novadā” pieteikti četri uzņēmumi: ZS “Klīves”, PS “Mūsu avenes”, “Branku brančotava”  un PS “Dzērvju tomāti”. Nominācijā “Gada uzņēmīgākais uzņēmējs Jelgavas novadā” par balvu cīnījās seši uzņēmumi: SIA “Brūveru klēts”, laivu bāze “Kalnciema muiža”, “Mastu kvartāls”, sociālais uzņēmums “4 vēji”, kūpinātu zivju mājražotāji Sintija un Juris Vītoli un “Epoxy”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā  “Gada inovatīvākais uzņēmums Jelgavas novadā” pieteikti pieci pretendenti: ZS “Kugras”, piedzīvojumu un iedvesmas vieta “Nākotnes parks”, ZS “Mierlauki 99”, ZS “Jaunavas” un SIA “Adventum Tech”.

Apbalvoti labākie no labākajiem

Nominācijā “Gada lauksaimnieks” balvu saņēma Ulda Vangaļa un Zanes Rozenbahas-Vangales ZS “Sniedzes”, kas nodarbojas ar graudaugu, pākšaugu un rapša audzēšanu un realizāciju, apsaimniekojot 1376 hektārus zemes. Zemnieku saimniecība izceļas ar jaunu tehnoloģiju izmantošanu graudu pārstrādē,  glabāšanā un loģistikā. 

Nominācijā “Gada ražotājs” par labāko atzīts Ilonas Dabiņas – Bickas SIA “Latmalt”. Uzņēmuma pamatdarbības veids ir graudu pārstrāde un iesala ražošana. SIA “Latmalt” savu produkciju ražo no Latvijā audzētiem graudiem un to arvien plašāk izmanto arī lielie Latvijas alus ražotāji. Nākotnē uzņēmums vēlas turpināt attīstīt jau esošos un izstrādāt jaunus produktus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā “Gada jaunais uzņēmējs” uzvaras laurus plūca Renātes Bērantes SIA “Monte Stories”. “Montes stāsti” palīdz bērniem meklēt atbildes uz lielajiem dzīves jautājumiem – par dzīvi pirms piedzimšanas, par aiziešanu no dzīves un citiem notikumiem, kas var šķist sarežģīti un nesaprotami. Grāmatas mērķis ir raisīt bērnos vēlmi izzināt pasauli caur savu iztēli. Uzņēmuma attīstības plānos ir vēl vairākas grāmatas bērniem un sava leļļu teātra izveide. 

Nominācijā “Ģimenes uzņēmums Jelgavas novadā” apbalvota Evitas un Edgara Gūtmaņu piemājas saimniecība “Dzērvju tomāti”. Saimniecībā apmēram 2000 m2 segtajās platībās tiek audzētas apmēram 50 tomātu šķirnes – no lielaugļu tomātiem līdz ekskluzīviem kokteiļtomātiem. Uzņēmumā tiek veikta svaigo tomātu pārstrāde – spiesta tomātu sula, gatavoti kaltēti tomāti eļļā un kaltētu tomātu pesto. 

Par “Gada uzņēmīgāko uzņēmēju Jelgavas novadā” kļuvis Elitas un Pētera  Burbergu SIA “Brūveru klēts”. Brūveru klēts atrodas 19.gadsimtā celtā akmens mūra ēkā, tā ir skaista, romantiska vieta ar vēsturi un savu šarmu. Tur ierīkotas telpas semināru, jubileju, kāzu un citu pasākumu organizēšanai, kur var uzņemt līdz 100 viesiem. Tuvākajā nākotnē īpašnieki cer turpināt ēkas atjaunošanu, ierīkot guļamzonu un numuriņus viesu uzņemšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nominācijā  “Gada inovatīvākais uzņēmums Jelgavas novadā” godalgu saņēma Kārļa Dandzberga piedzīvojumu un iedvesmas vieta “Nākotnes parks”. “Nākotnes parkā” sagaida seno lietu krātuve – pirmspadomju un padomju laika sadzīves priekšmeti, ražošanas darbarīki un darbagaldi, mehānismi, rūpnieciskās lampas, svari un pat 20. gadsimta sākuma frizētavas aprīkojums, retro moto kolekcija, ko veido vairāk nekā 40 tehnikas vienības, kā arī ābeļdārzs, kur baudīt mierpilnu atpūtu un dabas skaistumu. Parka teritorijā ir arī divas ražotnes: bioloģisko un inovatīvo produktu ražotne “Dabas dots” un “Milzu!”.

5000 eiro – diviem uzņēmumiem

Biznesa ideju konkursā “Esi uzņēmējs Jelgavas novadā 2022”. Deviņu pretendentu konkurencē visaugstāko vērtējumu un finansiālo atbalstu 5000 eiro apmērā savas idejas attīstīšanai saņēma divi uzņēmumi –  SIA “Sajūtu mājas” un SIA “Gatavs”.

Egitas Matulēnas SIA “Sajūtu mājas” ir sociālais uzņēmums, kas dibināts 2019.gadā. Uzņēmuma veidotā “Glūdas mājskola” iekārtota kādreizējās Glūdas skolas telpās un tai pieguļošajā teritorijā. “Uzņēmuma mērķis ir veidot piemērotu, izglītojošu un strukturētu, mājas sajūtām pietuvinātu vidi jēgpilnai laika pavadīšanai. Vidi, kurā bērns jūtas emocionāli droši, un pedagogs ir atbalsts bērna izvēlēto mērķu sasniegšanā,” skaidrots projekta pieteikumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par konkursā iegūto finansējumu plānots labiekārtot “Glūdas mājskolas” darbmācības kabinetu un papildināt tehnisko aprīkojumu, lai bērni aizraujošā un interesantā veidā varētu apgūt dzīvei noderīgas praktiskās iemaņas. 

Otra biznesa ideja, ko žūrija atbalstīja, ir Reiņa Artimoviča un Reiņa Nikuļceva SIA “Gatavs”. Uzņēmuma mērķis ir attīstīt veselīgas ēšanas kultūru Latvijā. SIA “Gatavs” nodrošinās veselīga ēdiena piegādes pakalpojumu. Kā skaidro projekta iesniedzēji, ikdienas steigā cilvēki nereti aizmirst par veselīgu un pilnvērtīgu uzturu: “Veiksim veselīga ēdiena apstrādi, sagatavošanu un piegādi, kas rada iespēju ēst sabalansēti, veselīgi, svaigi, ekonomējot laiku”.

Par piešķirto finansējumu plānots iegādāties atkārtojami lietojamu ēdiena iepakojumu – cietās plastmasas traukus, kā arī izveidot tirdzniecības platformu mājaslapā, kas nodrošinās kvalitatīvu pārdošanas procesu un produktu loģistiku no ražošanas līdz klientam. Uzņēmums jau ir sagādājis ražošanai nepieciešamo aprīkojumu un piegādes transportu. Darbību plānots uzsākt nākamā gada sākumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savas simpātiju balvas uzņēmējiem pasniedza arī Attīstības finanšu institūcija “Altum”, biedrība “Lauku partnerība Lielupe”, biedrība “Jelgavas novada uzņēmēji”, LIAA Jelgavas biznesa inkubators, biedrības “Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera” Zemgales reģiona Jelgavas nodaļa.

Foto: Jelgavas novada pašvaldība, Facebook

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.