Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pēc kādiem kritērijiem izvēlēties automašīnu?

Tagad, kad tirgū ir tik daudz un dažādi automašīnu modeļi un ar katru brīdi parādās arvien jauni, izvēlēties labāko un piemērotāko automašīnu var būt sarežģīts uzdevums. Tas, kādu automašīnu izvēlēties, atkarīgs no iespējām un gaumes, jāņem vērā arī dzīvesveids un ikdienas nepieciešamības.

Lūk, galvenie kritēriji, pēc kādiem vajadzētu izvēlēties automašīnu.

Jauna vai lietota

Tas, vai izvēlēties jaunu vai lietotu automašīnu, protams, atkarīgs no Jūsu finansiālās situācijas. Jauna automašīna izmaksās vairāk, pirmajos gados tai strauji zudīs vērtība, tomēr Jūs varēsiet izvēlēties papildu detaļas, pielāgot tās, un automašīnai būs arī garantija, līdz ar to, ja budžets atļauj, tā noteikti ir vērtīga izvēle. Ja neesat noskatījis jaunāko modeli, izdevīgāka tomēr būs lietotas automašīnas iegāde.

Šajā gadījumā nav iespējams viennozīmīgi pateikt, kura izvēle ir labāka – svarīgākais, lai izvēlētā automašīna atbilst Jūsu vēlmēm un vajadzībām!

Ja esat noskatījis jaunu automašīnu, tomēr vēl nedaudz pietrūkst tās iegādei, iespējams, var palīdzēt patēriņa kredīts auto iegādei no Creamcredit.lv.  Tomēr atcerieties, ka aizdevums ir nopietnas saistības un ar auto iegādi izdevumi vēl nebeigsies, tādēļ rūpīgi izvērtējiet savas iespējas to atmaksāt!

Izmērs

Lai būtu drošs, ka izvēlētajā automašīnā vienmēr visam (gan pasažieriem, gan bagāžai) pietiek vietas, jāapdomā sekojoši jautājumi:

  • Cik liela ir mana ģimene?
  • Cik daudz pasažieru ikdienā es mēdzu pārvadāt?
  • Cik lielu bagāžu ikdienā es mēdzu pārvadāt?

Atcerieties, ka ar laiku šīs vajadzības var mainīties un ikdienā mēdzam piedzīvot dažādas situācijas, tādēļ mēs iesakām neriskēt un neizvēlēties divvietīgu kupeju – standarta izvēle ir piecvietīgs sedans vai universālis.

Degvielas veids un automašīnas jauda

Degvielas veids, patēriņš un automašīnas jauda tiešā veidā atkarīga no Jūsu braukšanas paradumiem. Benzīns ir labākā izvēle tad, ja nepieciešams veikt nelielus attālumus un pārsvarā pārvietojaties pa pilsētu, savukārt dīzeļdegviela ir labākā izvēle tad, ja vajadzīgs veikt lielus attālumus un pārvietojaties gan pa pilsētu, gan ārpus tās.

Atcerieties – jo jaudīgāka automašīna (lielāks motors), jo lielāks degvielas patēriņš! Tādēļ lieljaudas motoru vajadzētu izvēlēties vien tad, ja nepieciešams veikt lielus attālumus. Ja automašīna paredzēta ikdienas lietošanai, labākais variants ir automašīna ar dzinēju līdz 1,6 litriem.

Marka

Audi, BMW, Toyota, Ford, Mazda un vēl… Kuru marku no visām izvēlēties? Atcerieties, ka svarīgākais ir uzticama marka, nevis marka, kas tiek uzskatīta par stilīgu – daudzos gadījumos automašīna var apvienot abas šīs īpašības!

Izvēloties marku, domājiet par to, vai vajadzības gadījumā varēsiet piekļūt visām nepieciešamajām rezerves daļām – jo populārāka un biežāk sastopama automašīna, jo pieejamākas tās būs. Pirms veicat gala izvēli, vajadzētu veikt tirgus izpēti!

Pārnesumkārbas veids

Manuālā vai automātiskā pārnesumkārba? Arī tas atkarīgs no Jūsu braukšanas paradumiem! Ja ikdienā daudz braucat pa pilsētu, automātiskā pārnesumkārba, iespējams, būs ērtāka. Savukārt, ja Jums ir svarīga augsta veiktspēja (jauda), visticamāk, vēlēsieties iegādāties automašīnu ar manuālo pārnesumkārbu, kas ir daudz praktiskāka.

Ja tomēr neesat īpaši pieredzējis autobraucējs un Jums ir svarīgas ērtības, izvēlieties automašīnu ar automātisko pārnesumkārbu!

Drošība

Ļoti svarīga ir arī automašīnas drošība! Jebkurā automašīnā būtu jābūt trīs galvenajām drošības sastāvdaļām: jostām, gaisa spilveniem un ABS (bremžu pretbloķēšanas sistēma). Protams, Jūsu un Jūsu pasažieru drošība galvenokārt atkarīga no Jūsu braukšanas stila un manierēm, tādēļ uz ceļa vienmēr esiet piesardzīgs un ievērojiet ceļu satiksmes noteikumus!

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.