Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Personāla atlases kompānijas priekšrocības

Latvijas demogrāfiskā situācija un migrācijas tendences rada uzņēmumiem izaicinājumus atrast kvalificētu darbaspēku. Nereti uzņēmumu nav iespējams atvērt vai paplašināt, jo trūkst gan kompetenti speciālisti, gan darbaspēks, ko varētu apmācīt.

Uzņēmumi, kas ir gatavi maksāt par darbinieku atrašanu, izvēlas personāla atlases kompānijas, kas spēj nolīgtā termiņā atrast atbilstošus kandidātus.

Galvenās personāla atlases kompānijas priekšrocības ir profesionālā pieredze un izveidotā datu bāze, kas ļauj uzrunāt plašāku kandidātu loku. Noteiktās situācijās tas arī ļauj pārvilināt darbiniekus no citiem uzņēmumiem, piedāvājot labākus nosacījumus nekā pašreizējā darbavieta.

Teorētiski visu to pašu varētu veikt arī katrs uzņēmums, taču parastam uzņēmumam nav ne pieredze, ne datu bāze, ne citi resursi, lai paveiktu šo uzdevumu kvalitatīvi un saprātīgā termiņā. Vairumā gadījumu darba devējiem arī trūkst zināšanas un pieredze darbinieku atlasē, kas mazina iespēju pieņemt darbā pašus konkrētai amata pozīcijai atbilstošākos kandidātus.

Personāla atlases kompānijas Workin.lv mājaslapā atradīsiet visu vajadzīgo informāciju, lai varētu atrast darbiniekus savam uzņēmumam maksimāli ātri. Sadarbības nosacījumi ir elastīgi un tiek piemēroti katra klienta vajadzībām.

Kā personāla atlases kompānijas atrod darbiniekus?

  • Datu bāzes un kontaktu tīkla izmantošana ir ļoti efektīva. Izmantojot uzkrātās zināšanas, personāla atlases firma var uzrunāt kandidātus, kas citādi nav sasniedzami.
  • Sludinājumu ievietošana populārākajos vakanču portālos. Lai sludinājums sasniegtu auditoriju, ir svarīgi to veidot atbilstoši noteiktiem kritērijiem, kas sekmētu kompetentu kandidātu piesaistīšanu.
  • Kandidātu uzrunāšana sociālajos tīklos – Linkedin, FB u.c. ir ļoti populāra metode. Profesionāliem personāla atlases speciālistiem jau ir atstrādātas metodes un rīki, kas ļauj ātrāk uzrunāt un arī pierunāt atbilstošus kandidātus.
  • Kandidātu personīga uzrunāšana izmantojot citas metodes, t.sk. tiekoties personīgi ir noderīga situācijās, kad vajadzīgi augstas raudzes speciālisti. Reizēm tas nozīmē arī darbinieku piesaiste no ārzemēm.
  • Personāla noma ļauj piesaistīt darbinieku uz noteiktu laiku tikai tik ilgi, cik reāli nepieciešams.

Vai personāla atlases firmas piesaiste atmaksājas?

Neviena personāla atlases kompānija nestrādā bez maksas. Cena par pakalpojumu izmantošanu ir atkarīga no sadarbības formas un ilguma. Pastāv divu veidu apmaksas nosacījumi – fiksēta summa vai procents no piesaistīta kandidāta gada algas. Konkrēti sadarbības nosacījumi tiek izrunāti ar katru klientu.

Vai tas ir izdevīgi? Uzņēmumi, kuriem ir vajadzīgi darbinieki ir gatavi maksāt augstu cenu par profesionālu speciālistu savlaicīgu atrašanu. Tā kā darbinieki ir viens no uzņēmuma galvenajiem resursiem un bez tiem vairumā gadījumu nav iespējams realizēt uzņēmuma darbību, personāla atlases kompānijas pakalpojumi ir ļoti vērtīgi.

Ietaupītais laiks, resursi un finanšu līdzekļi atmaksājas ar uzviju. Situācijās, kad atrastais darbinieks pamet darbavietu pirms norunātā termiņā personāla atlases kompānija var piedāvāt atrast jaunu kandidātu bez papildus maksas.Plašāk par sadarbības nosacījumiem varat uzzināt Workin tīmekļa vietnē.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.