Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Praktiski padomi jaunajiem programmētājiem

Programmatūras izstrāde ir aizraujoša un daudzveidīga joma, kas piedāvā neskaitāmas iespējas tiem, kuri vēlas radīt jaunas tehnoloģijas un risinājumus. Sākot programmēt, var būt grūti orientēties plašajā zināšanu laukā un izvēlēties pareizos rīkus un pieejas. Šajā rakstā apkopojām praktiskus padomus, kas palīdzēs jaunajiem programmētājiem uzsākt veiksmīgu karjeru.

Sāciet ar pamatiem

Pirms iedziļināties sarežģītās programmēšanas tehnikās, ir svarīgi apgūt pamatus. Izvēlieties vienu programmēšanas valodu un apgūstiet tās pamatprincipus. Populāras izvēles ir Python, JavaScript vai Java. Tomēr, ko darīt, ja nejūtaties tik droši, lai šo ceļu uzsāktu viens?

Izmantojiet tiešsaistes resursus

CODELEX ir vieta, kur apgūt programmēšanu jebkuram interesentam. To tik tiešām var darīt jebkurš, kam mājās pieejams dators un internets. CODELEX piedāvā bezmaksas divu nedēļu kursu iesācējiem, kas palīdzēs izprast, vai programmēšana ir joma ar kuru vēlaties saistīt dzīvi arī nākotnē.

Praktizējieties regulāri

Kā jebkurā citā prasmē, arī programmēšanā regulāra prakse ir svarīga. Izveidojiet ikdienas vai iknedēļas grafiku, lai regulāri praktizētu programmēšanu. Kad bezmaksas kurss iesācējiem ir absolvēts, paveras lieliska iespēja mācības turpināt intensīvajā programmēšanas kursā.

Viens no labākajiem veidiem, kā mācīties, ir strādāt pie reāliem projektiem. Kursa laikā izstrādāsiet dažādus projektus un apgūsiet visu nepieciešamo darba gaitu uzsākšanai. Tas vēl nav viss. Kursos ir ietverta arī prakse, kas ļaus darboties jau patstāvīgi, nepieciešamības gadījumā arī mentori būs sasniedzami, lai atbildētu uz jautājumiem un atbalstītu procesa laikā.

Nepārtrauciet mācīties

Tehnoloģiju pasaule nepārtraukti mainās un attīstās, tāpēc ir svarīgi vienmēr turpināt mācīties. Sekojiet līdzi jaunākajām tehnoloģijām, programmēšanas valodām un rīkiem. Piedalieties konferencēs, semināros un programmētāju kopienu pasākumos.

Veidojiet kontaktus

Pievienojieties programmētāju grupām sociālajos tīklos, apmeklējiet un piedalieties pasākumos. Tīklošana var atvērt durvis jaunām iespējām un palīdzēt Jums atrast mentorus. Šajā gadsimtā kontaktu veidošana ir vieglāka un ērtāka kā jebkad agrāk, tāpēc nebaidaties un izmantojat šī laika bonusus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.