Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Praktiski padomi vīriešiem ziemas zābaku iegādei

Kad silto vasaras laiku lēnām sāk pārņemt rudens vēsie, lietainie vakari un pēc tam neprognozējamais ziemas sals, mums ikvienam gribas ietīties siltā dūnu jakā, uzlikt galvā mīkstu cepuri, aplikt garu šalli un pavisam noteikti apaut kājās ērtus un kvalitatīvus apavus. Nav noslēpums, ka mūsdienu latvietis grib justies komfortabli un reizē arī izskatīties stilīgi. Taču jāņem vērā, ka viens no labas pašsajūtas galvenajiem nosacījumiem vēsajām gada dienām ir siltas un sausas kājas.

Mūsdienās ziemas zābaki vīriešiem tiek piedāvāti plašā krāsu, veidu un dizainu klāstā. Kā neapjukt plašajā piedāvājumā?

Izmantošanas mērķis

Pirmkārt, izvēloties sev zābakus, izvērtējiet kādam mērķim tie ir nepieciešami. Ikdienas gaitām ērti uzvelkami un praktiski būs īsie vai pusgarie, taču, lai baudītu sniega priekus vai dotos pārgājienos, var būt nepieciešami garie zābaki, kuri pasargās no sniega iekļūšanas tajos.

Zole

Otrkārt, izvērtējot apavus, pievērsiet uzmanību zābaku zolei – tai ir jābūt pēc iespējas biezākai. Aukstums apavos iekļūst galvenokārt caur zoli, tādēļ, jo biezāka zole, jo siltākas kājas.

Tāpat ieteicamākais zoles materiāls ir gumija, lai tā būtu mīksta un nenogurdinātu Jūsu pēdas. Zolei ir nepieciešams protektors, kaut neliels. Tas pasargās Jūs no paslīdēšanas un nokrišanas. Ja tomēr no piedāvājuma ir iepatikušies kādi zābaki ar plānāku zoli, tad tam ir risinājums. Iespējams iegādāties un papildināt savus zābakus ar aitādas iekšzolīti, kas siltinās zābakus. Šīs iekšzoles ir iespējams pielāgot dažādiem kāju izmēriem.

Materiāls

Treškārt, pievērsiet uzmanību materiālam. Iegādājoties dabīga materiāla ziemas apavus Jūs noteikti nekļūdīsieties. Ādas zābakos kāja brīvi elpos, nesvīdīs, līdz ar to mazāk sals. Tas būs finansiāli lielāks ieguldījums, taču zābaki kalpos vairākus gadus. Oderes materiālam nav noteikts, kurš ir labākais vai kvalitatīvākais.

Dabīgā materiāla odere labi vada siltumu, taču nav izturīga pret mitrumu un ilgi žūst, savukārt tekstila materiāls nespēj uzturēt siltumu, taču ātri un viegli iztvaiko sviedrus. Ja esat biroja cilvēks, kam patīk ziemas aktivitātes brīvajā laikā, tad labākais risinājums būtu vairāku ziemas apavu iegāde, kurus mainīt atbilstoši laikapstākļiem.

Mitrumizturība

Ceturtkārt, obligāti pievērsiet uzmanību, lai apavi būtu maksimāli izturīgi pret mitrumu. Sausas kājas pasargās no saaukstēšanās un diskomforta. Pret mitrumu pasargās īpaši apaviem veidots mitrumu atgrūdošs impregnēšanas līdzeklis, jau pieminētā biezā zole un pēc iespējas mazāks šuvju skaits zābaku virspusē. Mitruma un aukstuma iekļūšanu zābakos ietekmē arī zābaka virsmas savienojuma vieta ar zoli. Noteikti izvēlieties apavus, kuriem stiprinājuma vieta ir šūta, nevis līmēta.

Ņemiet vērā! Lai ziemas zābaki kalpotu vairākas sezonas un ilgtermiņā nezaudētu savas kvalitātes, ļoti svarīga ir to pareiza kopšana. Ziemā ielas un ietves tiek kaisītas ar sāli. Sāls ļoti bojā apavus, tādēļ par apavu kopšanu vajadzētu sākt domāt uzreiz pēc to iegādes. Tie ir jāpiesūcina ar aizsarglīdzekļiem, kas neļaus zābakos iekļūt ne mitrumam, ne sālim. Tūlītēja zābaku kopšana būs efektīvāka, nekā centieni iztīrīt sāls traipus pēc iziešanas ielās.

Kastē pie zābakiem Jūs atradīsiet ražotāju iekļautus pareizas apavu kopšanas padomus, tādēļ iesakām iepazīties ar tiem, jo katra materiāla apaviem ir nepieciešami atšķirīgi aizsarglīdzekļi vai birstītes. Nežāvējiet apavus uz radiatora, atstājiet tos žūt istabas temperatūrā, jo strauja un stipri silta temperatūra var pilnībā sabojāt Jūsu apavus. Mitrās iekšzoles izņemiet un žāvējiet atsevišķi.

Populārākie vīriešu apavu zīmoli

Mūsdienās strauji attīstās jauni zīmoli, tomēr bieži vien pircēji izvēlas jau zināmo un pārbaudīto ražotāju preces. Atzinību pircēju vidū ir ieguvuši tādi zīmoli kā Bugatti, Rieker, Kuoma, Gino Rossi, New Balance un daudzi citi. Arī ECCO apavi sevi ir pierādījuši kā uzticams un kvalitatīvs ražotājs. ASV zīmols Timberland ir viens no augstāk vērtētajiem visā pasaulē. Ne tikai apavi, bet arī Timberland apģērbi un aksesuāri ir augstu vērtēti pircēju vidū.

Interneta veikals 220.lv novērtē katru pircēju. Tādēļ cienot Jūsu vēlmes un vajadzības, veikals piedāvā vīriešu apģērbus, apavus un aksesuārus plašā klāstā, gan jau zināmo, gan jauno un daudzsološo zīmolu radītus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.