LLU studējošo biznesa inkubatora vadītājs Gvido Bērziņš: “Vajag darīt maksimāli visu; jo daudzpusīgāk, jo labāk”
2021. gada nogalē darbību sāka Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) studējošo biznesa inkubators, kam dots nosaukums “HatchUp” (no angļu valodas – izšķilties). Tā ir iespēja visiem universitātē studējošajiem spert pirmos soļus uzņēmējdarbībā un attīstīt savas idejas jau studiju laikā, kā starta vietu pētniecības vajadzībām izmantojot LLU infrastruktūru.
Viens no biznesa inkubatora idejas autoriem ir Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes maģistra studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība” studējošais Gvido Bērziņš. Pašlaik viņš vada studentu inovāciju programmas projektu LLU un ir atbildīgs par projekta gaitā notiekošo procesu koordinēšanu, pasākumu praktisko sagatavošanu un norisi, kā arī dažādiem administratīviem darbiem, kas skar projekta īstenošanu. Studējošo biznesa inkubators veidots studentu inovācijas programmā “LLU studentu inovāciju prasmes un uzņēmējspējas veicināšana”. Tā mērķi ir vairāki, taču prioritāri iecerēts veicināt studentu inovāciju projektu realizēšanu reģionā, lai risinātu sabiedrībai un tās dažādām grupām nozīmīgus problēmjautājumus. Gvido savu vadītāja pieredzi ieguvis, vadot LLU Studējošo pašpārvaldi vairāku gadu garumā. Uzņēmīgais jaunietis sarunā ar “Ziņām” uzsver, ka ikvienam studentam ir jātiecas attīstīt savu potenciālu pilnībā, jābūt mērķtiecīgam un pēc iespējas vairāk jāizmanto augstskolas un dzīves sniegtās iespējas.
– Šobrīd tu studē Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātē maģistra studiju programmā “Uzņēmējdarbības vadība”. Vai tas ir dabisks turpinājums tavai bakalaura izglītībai?
Bakalaura studijās apguvu profesionālo programmu “Mašīnu projektēšana un ražošana” Tehniskajā fakultātē. Jau vidusskolā mācījos klasē ar inženierzinātņu novirzienu, protams, nākamais lēmums bija startēt bakalaurā un sevi pierādīt kā inženieri, jo uzskatu, ka kārtīgam vīrietim vismaz pamatstudijās ir jāizmācās kas tehnisks. Vēlāk maģistrantūrā var piemācīties klāt ko citu, bet pamatā ir jābūt stabilām tehniskām zināšanām.
Visu interviju lasiet 3.marta laikrakstā “Zemgales Ziņas”
Teksts: Liene Bērziņa
Foto: no personīgā arhīva
Reklāma