– Varbūt vēlreiz atgādini “Ziņu” lasītājiem par niansēm, kas atšķir šo parasportu no klasiskā kērlinga?
Noteikumi pamatā ir tādi paši, vienīgais nav beršanas. Metiens tiek izpildīts, akmeni stumjot un iegriežot ar speciālu nūju. Drīkst arī ar roku, taču, sēžot ratiņkrēslā, to, protams, tik precīzi nevarētu. Tāpat tiek spēlēti astoņi endi. Tāpat notiek arī punktu skaitīšana – kad attiecīgajā endā visi metieni veikti, punktu izcīna komanda, kuras akmens atrodas tuvāk centram. Ja tie, salīdzinot ar pretinieka tuvāko akmeni, ir vairāki, tad vairāk arī nopelnīto punktu. Priekšrocību dod pēdējā metiena tiesības, jo ar vienu precīzu metienu enda beigās var izglābties no nepatikšanām. Pirms spēles sākuma šīs tiesības pirmajam endam tiek iegūtas, diviem spēlētājiem izpildot pa diviem precizitātes metieniem iespējami tuvāk mājas centram. Turpmāk spēles gaitā šīs tiesības vai nu paliek, vai pāriet pie attiecīgā enda zaudētāja.
– Cik svarīga loma ir tieši “birstēšanai”? Vari iedomāties, kā būtu arī klasisko kērlingu spēlēt bez tās?
Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:
"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.
Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*
*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.
Reklāma