Samazinoties kopējai saslimstībai ar Covid-19, tostarp pacientu skaitam, kam nepieciešama slimības ārstēšana slimnīcā, no 1.jūnija veselības aprūpes nozarē tiks atcelts iepriekš izsludinātais gatavības režīms, par Valsts operatīvās medicīniskās komisijas (VOMK) lēmumu aģentūrai LETA pavēstīja Veselības ministrijas (VM) Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders.
Pēc viņa paustā gatavības režīms bija izsludināts no šī gada 1.aprīļa pēc ārkārtas medicīniskās situācijas atcelšanas.
Patlaban epidemioloģiskā situācija ir stabila un saslimstības līmenis ar Covid-19 samazinās – 14 dienu kumulatīvais rādītājs Latvijā ir 124,3 uz 100 000 iedzīvotāju.
Noslogojums stacionāros liecina, ka kopējā gultu noslodze ir 61%, Covid-19 gultu noslodze ir 39%, bet kopējā intensīvās terapijas Covid-19 gultu noslodze ir 7%.
Tāpat būtiski ir samazinājies arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) izsaukumu skaits pie Covid-19 pacientiem un stacionēto Covid-19 pacientu skaits – vidēji 18 pacienti dienā, kas šobrīd neprasa veselības aprūpes iestādēm nodrošināt papildu resursus Covid-19 pacientu ārstniecībai.
Vienlaikus Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), kā arī NMPD turpinās nodrošināt epidemioloģiskās situācijas un slimnīcu darbības monitoringu, lai savlaicīgi varētu informēt par aktuālajām izmaiņām.
VOMK ir konsultatīva un koordinējoša institūcija, kuras darbības mērķis ir nodrošināt veselības nozares institūciju saskaņotu darbību ārkārtas medicīniskajā situācijā un ārkārtas sabiedrības veselības situācijā.
VOMK veido pārstāvji no VM, Nacionālā veselības dienesta, NMPD, SPKC, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Zāļu valsts aģentūras, Veselības inspekcijas, Valsts asinsdonoru centra un Valsts tiesu medicīnas ekspertīzes centra.
Foto: no arhīva
Reklāma