30. aprīlī Dobeles pilsētas kultūras namā pulcējās skolu jauniešu tautas deju kolektīvi, lai skatē žūrijai demonstrētu, kā šajā mācību gadā apgūts deju repertuārs. Vienlaikus skate bija kā pirmais sagatavošanās solis ceļā uz XIII Latvijas skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku lielkoncertu “Es atvēru Laimas dārzu”, informē Dobeles novada Izglītības pārvalde.
Dejotāji pārstāvēja Bikstu, Jaunbērzes, Krimūnu un Vītiņu Tautas namus, Dobeles pilsētas kultūras namu, Gardenes pamatskolu, Penkules pamatskolu, Dobeles Valsts ģimnāziju un arī dejotāju vecāku dibināto biedrību “Tērvetes Avotiņš”.
Kolektīvu sniegumu vērtēja augsti profesionāla žūrija:
- Inga Pulmane – horeogrāfe, Rīgas pilsētas pašvaldības koncertorganizācijas “AVE SOL” bērnu deju ansambļa “Teiksmiņa” mākslinieciskā vadītāja,
- Jānis Kalniņš – horeogrāfs, Ķekavas, Mārupes, Olaines, Salaspils novadu un Valmieras valstspilsētas skolu jaunatnes deju kolektīvu virsvadītājs, Ķekavas vidusskolas deju kolektīvu “Ķekaviņa” un “Šeku reku” mākslinieciskais vadītājs,
- Reinis Rešetins – horeogrāfs, Smiltenes un Talsu deju apriņķa virsvadītājs, bērnu deju ansambļa “Teiksmiņa” mākslinieciskā vadītāja palīgs.
Žūrijas vērtējumam 16 deju kolektīvi piedāvāja no sagatavotā repertuāra divas izvēles dejas.
Pēc dejotāju snieguma žūrijas priekšsēdētāja Inga Pulmane atzina, ka viņu uzdevums – novērtēt kolektīvu sagatavotības pakāpi – bijis ļoti atbildīgs, bet vilšanās nav piedzīvota, jo sniegumi patiešām bijuši labi.
“Mēs redzējām, ka visi ir strādājuši visu gadu, saskatījām daudz mirdzošu acu pāru, kuros lasāms, ka apņemšanās visu izdarīt vislabākajā kārtībā ir ļoti liela. Kā nekur saskatījām, ka Dobeles novadā ciena un godā latviešu tautas tērpu,” tā Inga Purmale, uzrunājot dejotājus.
Vienlaikus viņa teica vislielāko paldies skolu, Tautas namu un Dobeles pilsētas kultūras nama vadītājiem, paldies dejotājiem un kolektīvu vadītājiem, kas iemāca ne tikai dejas soļu virknējumus, bet arī sajust deju un saprast to, par ko ir stāsts dejā. Tomēr vislielākais paldies izskanēja bērnu un jauniešu vecākiem, kas visvairāk rūpējas, lai tautas tērps vienmēr būtu sarūpēts skatuvei, un kas visvairāk uztraucas arī par sava bērna skatuves soli.
Vērtēšanas protokolā lasāms ieraksts, ka visi kolektīvi par savu sniegumu saņēmuši vai nu Augstāko pakāpi, vai 1. pakāpi, citu vērtējumu nav.
Augstākās pakāpes Atzinības rakstu saņēma:
- Trīs Krimūnu Tautas nama bērnu deju kolektīvi “Bitītes” (1. – 2.klašu, 3. – 6. klašu un 5. – 9. klašu vecumu grupās), vadītāji Iveta un Arvils Noviki,
- Dobeles pilsētas kultūras nama bērnu deju kolektīvs “Drellīši” (1.-2.klašu grupā), vad. Sanita Prese,
- Dobeles pilsētas kultūras nama tautas deju ansamblis “Drīziņš” (10.-12.klašu grupā), vadītāji Iveta un Arvils Noviki.
Visi pārējie skates dalībnieki saņēma Dobeles novada Izglītības pārvaldes Atzinības rakstus par deju kolektīvu skatē iegūto 1. pakāpi.
Dobeles novada Izglītības pārvalde viennozīmīgi piekrīt žūrijas vēlējumam – lielu veiksmi nākošā gada skatēs, lielajās skatēs, jo jau šobrīd ikviens ir pierādījis, ka vēlēšanās un apņēmība ir ļoti liela!
Foto: no Izglītības pārvaldes arhīva
Reklāma