
No 18. līdz 20. martam Jelgavas novada Šķibes pamatskola Erasmus+ programmas projekta “STEAM – nesam to ārā” ietvaros uzņēma partnerus no Igaunijas un Portugāles, lai sadarbībā ar Jelgavas Valsts ģimnāzijas pārstāvjiem īstenotu pedagogu profesionālo pilnveidi par STEAM, attīstītu idejas projektā, plānotu STEAM āra aktivitāšu centru izveidi, kā arī iepazītos ar labās prakses piemēriem STEAM ekosistēmas izveidē un iekļaujošas izglītības īstenošanā, informē pašvaldība.
Par darbu trīs dienu garumā stāsta Šķibes pamatskolas skolotāja un projekta koordinatore skolā Saiva Kupriša: “Šīs bija trīs intensīvas, bet ļoti noderīgas un profesionālu apvāršņu un redzējumu paverošas dienas, kuru laikā stāstījām, klausījāmies, mācījāmies, analizējām un centāmies izprast izglītības inovāciju saturu, vietu un iespējas mūsu ikdienas darbā. Pirms šīs tikšanās, mums, visiem partneriem kopā, īstenota vien viena kopīga aktivitāte, projekta uzsākšanas sanāksme, kas notika tiešsaistē. Latvijas mobilitātes laikā, mums bija lieliska iespēja iepazīt mūsu ārvalstu kolēģus, nodibinājām kontaktus, kā arī uzsākām darbu pie plānoto rezultātu sasniegšanas.”
Pirmajā dienā Šķibes pamatskolā partneri tika iepazīstināti ar skolas vēsturi, tagadni un nākotni, ar mērķiem, plāniem un vīziju. Tika apskatīta arī Šķibes pamatskolas pirmskola, kur tās pedagogi dalījās ar savu pieredzi STEAM jomā. Dienas otrajā pusē, lai attīstītu idejas projekta tālākā gaitā, izstrādātu STEAM aktivitāšu plānus un āra aktivitāšu centrus, projekta dalībnieki devās uz Ķemeru nacionālā parka informācijas centru “Meža māja”.
Otrās un trešās dienas pirmajā pusē tika apmeklēta Jelgavas Valsts ģimnāzija. Dalībnieki tika iesaistīti praktiskās nodarbībās un tika iepazīstināti ar labās prakses piemēriem, tādējādi rodot pamatu tālākajam darbam projektā. Otrās dienas pēcpusdienā Jelgavas novada pašvaldībā Izglītības pārvaldes galvenais speciālists J. Erno dalījas pieredzē par izglītības ekosistēmas nozīmi un ieviešanas gaitu novadā, savukārt izglītības projektu vadītājs A. Dobrovoļskis novadīja darba semināru par STEAM izglītības ekosistēmas attīstības jautājumiem. Trešās dienas pēcpusdienā Restauratoru namā Zaļeniekos, tika iepazītas CNC frēzes izmantošanas iespējas, un gūtas idejas STEAM aktivitāšu plāniem.
“Šī mobilitāte ir pirmais solis ceļā uz ilgtspējīgāku un inovatīvāku mācību procesu, kurā skolēniem būs iespēja mācīties, praktiski darbojoties āra vidē un ciešā saiknē ar reālo dzīvi! Nākama mobilitāte aprīļa beigās paredzēta uz Igauniju. Tās laikā mācīsimies no kolēģiem, tupināsim attīstīt praktiskās iemaņas starpdisciplināra mācību satura plānošanā un īstenošanā, ārējo sadarbības partneru iesaistē mācību procesā u.c. jautājumiem, bet līdz tam, sāksim strādāt pie idejām mūsu jaunajiem STEAM aktivitāšu plāniem,” piebilst S. Kupriša.
Projekts tiek īstenots no 2025. gada 1.februāra līdz 2026.gada 30. jūnijam. Projekta kopējais finansējums ir 60 000,00 EUR, ko 100% apmērā finansē Eiropas Komisija. Šķibes pamatskolas finansējuma daļa projekta īstenošanai ir 21 132,00 EUR.
Foto: jelgavanovads.lv
Reklāma