Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Tehnoloģiju vidusskola pretendē uz balvu “Gada labākā būve Latvijā 2023”

Skates “Gada labākā būve Latvijā 2023” žūrija ir apskatījusi un pabeigusi vērtēt teju 70 būves no visiem Latvijas reģioniem. Pēc vērtējumu kopsavilkuma un diskusijām žūrija finālam izvirzījusi 41 objektu. To vidū arī rekonstruētā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola, kas pretendē uz balvu nominācijā “Pārbūve un atjaunošana”, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Fināls ir būvju skates trešā kārta, kas noritēs ceturtdien, 11. jūlijā, Rīgas Celtniecības koledžā klātienē un interneta tiešsaistē. Tajā finālā iekļuvušās būves prezentēs arhitekti, projektētāji, būvētāji un pasūtītāji, stāstot par objekta tapšanu, par to kādēļ objekts pretendē balvai “Gada labākā būve Latvijā 2023”. Prezentācijas tiešsaistē www.gadabuve.lv un skates “Facebook.com” lapā “Gada labākā būve Latvijā” varēs vērot ikviens interesents. Jāpiebilst, ka tuvākajā laikā skates rīkotāji izsludinās balsošanu par sabiedriski nozīmīgāko 2023. gadā uzbūvēto ēku. Ikviens varēs balsot par būvi, kas viņaprāt ir lielākais ieguvums sabiedrībai no skatei “Gada labākā būve Latvijā 2023”. Sīkāka informācija sekos skates mājaslapā.

Nominācijā “Pārbūve un atjaunošana” konkursa finālam izvirzītas sešas būves, tostarp rekonstruētā Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola. Skola pārbūves rezultātā ir ieguvusi jaunu un modernu veidolu, lai attīstītu skolēnu praktiskās iemaņas, radošumu un interesi par IT un inženierzinātnēm. Pārbūves un energoefektivitātes pasākumu gaitā paaugstināta ēkas energoefektivitāte – nosiltināta ēka, nomainīti logi un durvis, pārbūvēts siltumtīkls un siltummezgls, ventilācijas un apgaismojuma sistēmas, telpas un iekšējie inženiertīkli, veikta ārējo inženiertīklu pārbūve un izbūve, kā arī labiekārtota skolas teritorija.

Būve ir īpaša ar ēkas vadības sistēmas risinājumiem, kas nodrošina maksimāli efektīvu ēkas ekspluatāciju un energoresursu ekonomiju un ietver vairāku ēkas inženiertehnisko sistēmu integrāciju, kas ļauj efektīvi un ekonomiski pārvaldīt ēku, radot komfortablu un drošu vidi. Ēkas inženiertehnisko sistēmu integrācija ļauj uzskaitīt enerģijas patēriņu un optimizēt klimata iekārtas – apkures sistēmu, ventilācijas sistēmu, gaisa kondicionēšanu, kā arī apgaismojuma sistēmas. Sistēmas ir automātiski sasaistītas ar specializētu programmu un tiek vizualizētas vienā monitorā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ievērojot arhitektu uzstādījumu, ēkā ir saglabāti vēsturiski akcenti – 1. un 2. stāva gaiteņos atjaunots vēsturiskais grīdas segums – betona mozaīka. Tāpat gaiteņos saglabāti keramiķu Aleksandra un Mārītes Djačenko veidotie keramikas ciļņi.

Latvijas Būvnieku asociācijas un Latvijas Būvinženieru savienības sadarbībā ar “Ceresit” un 23 profesionālajām nozares sabiedriskajām organizācijām un nozares institūcijām rīkotā skate “Gada labākā būve Latvijā” šogad notiek 26. reizi.

Ar visiem finālam izvirzītajiem objektiem var iepazīties konkursa “Facebook.com” lapā “Gada labākā būve Latvijā” ŠEIT.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.