Pēdējos divos gados pieprasījums pēc kamīniem un kamīnkrāsnīm pieaudzis līdz pat divām reizēm, aģentūrai LETA sacīja aptaujātie nozares pārstāvji.
SIA “Balticproperties Group Latvia” vadītājs Toms Dinvietis aģentūrai LETA uzsvēra, ka pēdējo divu gadu laikā pieprasījums pēc kamīniem un kamīnkrāsnīm pieaudzis par 100 un vairāk procentiem, turklāt pircējiem izvēlēto produkciju var nākties gaidīt no četriem līdz astoņiem mēnešiem.
Kā vienu no iemesliem šādam pieprasījuma kāpumam Dinvietis minēja nestabilo un neprognozējamo situāciju energoresursu tirgū, kas veicinājusi cilvēku vēlmi papildināt apkures sistēmas. Vienlaikus viņš uzsvēra, ka šāda tendence ir ne tikai Latvijā, bet arī visā Eiropā.
Taujāts par gaidīšanas laiku, uzņēmuma vadītājs sacīja, ka tas atkarīgs no ražotājiem, kas pašlaik pārslogoti un saskaras ar izejmateriālu trūkumu.
Komentējot produkcijas izcenojumu, Dinvietis pauda, ka arī tas ir pieaudzis. “Nozarē esmu vairāk nekā 20 gadus, un, ja parasti bija pierasts, ka ir plānotie cenu paaugstinājumi, kas ir trīs līdz četri procenti gadā, tad divus gadus pēc kārtas esmu saskāries ar sešiem vai septiņiem neplānotiem cenu sadārdzinājumiem no saviem ražotājiem,” norādīja Dinvietis.
Viņš arī atzīmēja, ka patērētājiem pašlaik grūti pielāgoties ilgajiem piegādes termiņiem, tāpēc par kamīniem un kamīnkrāsnīm esot jādomā laicīgi.
SIA “CSS”, kam pieder “Jotul fabrikas veikals”, pārstāvis aģentūrai LETA apstiprināja, ka krāsnis un kamīnkrāsnis, atkarībā no produkcijas piedāvājuma veikalā, var nākties gaidīt ilgāk nekā 3,5 mēnešus.
Pēc “Jotul” produkcijas pieprasījums kāpis par vismaz 40-70%, un pašlaik pieprasītākās ir tās apkures sistēmas, kas darbojas ar elektrību vai gāzi.
Vienlaikus SIA “FKMD elektro” vadītājs Kaspars Dziedātājs aģentūrai LETA pauda, ka pašlaik apkures sistēmu cenās vairs nav novērojams kāpums, taču, piemēram, tērauda radiatoriem kopš šī gada sākuma tas bijis aptuveni 70%.
Vienlaikus uzņēmumā novērots, ka patērētāji arvien biežāk izvēlas iegādāties elektriskos apkures katlus, kas sasaistīti ar saules kolektoriem. Šo tendenci Dziedātājs saista ar pašreizējo nestabilitāti energoresursu tirgū.
Foto: pixabay.com
Reklāma