Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija kopā ar Zemgales Plānošanas reģionu un Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centru rīkoja domnīcu “Kā kopā varam stiprināt un attīstīt sociālo uzņēmējdarbību Zemgalē?”. Domnīcā pulcējās Zemgales sociālie uzņēmēji, dažādu organizāciju un pašvaldību pārstāvji, kam ir vēlēšanās, iespēja un resursi stiprināt un attīstīt sociālo uzņēmējdarbību.
Jānāk kopā un jārunā
Kā “Ziņām” pastāstīja Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijas vadītāja Regita Zeiļa, šī ir pirmā šāda veida domnīca un plānotas vēl 13 visos Latvijas plānošanas reģionos. Tāpat asociācijas pārstāvji tiekas ar visām 43 pašvaldībām, lai stāstītu par sociālo uzņēmējdarbību, to aktivizētu un stiprinātu tās kapacitāti. Paredzēts, ka aktivitātes turpināsies līdz nākamā gada novembrim. “Es ticu, ka katrs var izmainīt savu pasauli,” uzsver R.Zeiļa.
2022. gada novembra beigās Latvijā bija 218 aktīvi sociālie uzņēmumi, no tiem Zemgalē darbojas 17, liecina Labklājības ministrijas apkopotā statistika. Visvairāk sociālo uzņēmumu – 52% – atrodas Rīgā, tai seko Pierīga – 22%, Kurzeme – 10%, Zemgale – 8%, Vidzeme – 5% un Latgale – 3%.
Jomas, kādās darbojas sociālie uzņēmumi, ir visdažādākās, – darba integrācija (25%), izglītība (21%), sports, veselības veicināšana, medicīna (20%), iekļaujošā pilsoniskā sabiedrība, kultūras daudzveidība (11%), atbalsts sociālās atstumtības riskam pakļautajām iedzīvotāju grupām (9%), kā arī vides aizsardzība, sociālie pakalpojumi u. c.
Visu rakstu varat izlasīt 22.decembra laikrakstā “Zemgales Ziņas”
Teksts: Andra Ozola
Foto: Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācija un Andra Ozola
Reklāma