Vēl nepieredzēta, interaktīva izstāde “Iepazīsti tuvplānā Jelgavas pilsētas starmešus un to vēsturi” atklāta Jelgavas kultūras namā. Izstādē apskatāmi dažādi prožektori, gaismas un pultis, kas kalpojušas izteiksmīgai kultūras dzīves nodrošināšanai kopš kultūras nama darbības pirmsākumiem.
Idejas autori un iniciatori pašvaldības iestādes “Kultūra” gaismotāji Kārlis Freibergs un Raitis Boss, stāstot par izstādi, atzina, ka tā radās, pašiem sev apskatei izliekot 60. gadu prožektoru: “Mēs sapratām, ka neviens cits, izņemot mūs, to diemžēl neredz. Domājām, ka arī plašākai sabiedrībai varētu interesēt, kādas gaismas, pultis un prožektorus ir izmantojuši Jelgavas kultūras namā no tā uzcelšanas brīža līdz pat mūsdienām.”
“Ziņas” sazinājās ar Raiti Bosu, lai iepazītos ar gaismotāja darbu un izstādes veidošanas aizkulisēm.
– Jūs ar Kārli Freibergu esat izstādes idejas autori. Kā radās šī ideja, un cik ilgs bija izstādes veidošanas posms?
Doma dzima aptuveni pirms gada. Mums tika dots uzdevums veikt kultūras nama pagrabā esošās gaismas tehnikas inventarizāciju. Tad es atradu tos vecos eksemplārus un sapratu, ka tie vēl joprojām ļoti labi izskatās. Dzima doma, ka vajadzētu parādīt arī citiem. Vēlējāmies izstādi veidot kādā īpašākā laikā – šogad aģentūra “Kultūra” svin 20 gadus, un tāpēc šis mirklis ir vislabākais. Mēs daudz spriedām, kā izstādi izveidot, un, liekot ideju pie idejas, sanāca gala rezultāts, kas ir pašlaik redzams. Izstādē apskatāmi gaismas tehnikas modeļi no pirmsākumiem līdz pat mūsdienām, kas tagad tiek izmantoti, ar papildu aprakstiem, no kura gada līdz kuram kurš prožektors ir lietots, vai to vēl izmanto un tamlīdzīgi. Viss ir sīki un smalki aprakstīts.
Visu interviju lasiet 10.marta laikrakstā “Zemgales Ziņas”
Reklāma