Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) virzīs apstiprināšanai valdībā grozījumus Ministru kabineta noteikumos, lai 12.klašu skolēniem šajā mācību gadā nebūtu obligāti jākārto monitoringa darbi fizikā, ķīmijā vai bioloģijā optimālajā apguves līmenī, kā arī dabaszinībās vispārīgajā apguves līmenī, aģentūru LETA informēja ministrija.
Šajā mācību gadā pirmo reizi vidusskolā norisināsies monitoringa darbi STEM mācību priekšmetos. Tos ieviesa, lai izveidotu eksāmena saturu, ko vidusskolu beidzēji no 2025./2026.mācību gada kārtos kā obligāto centralizēto eksāmenu.
Šis mācību gads ir pārejas posms monitoringa darbu ieviešanā, tāpēc 12.klases skolēniem dalība monitoringa darbā šogad nav obligāta.
Arī 11.klases skolēni monitoringa darbu var nepildīt, ja plānots 12.klasē kārtot augstākā līmeņa eksāmenu bioloģijā, ķīmijā vai fizikā.
IZM paziņojums sekojis pēc tam, kad vairāku skolu vecāko klašu skolēni pauduši kritiku, ka valsts līdz šim, lai arī ir solījusi, tā arī nav pieņēmusi regulējumu monitoringa darbu atcelšanai, tikmēr pārbaudes darbu sesija strauji tuvojas.
Uz skolēniem, kas kārtos monitoringa darbu, neattieksies prasība par valsts pārbaudes darba minimālo kopvērtējumu 15%. Monitoringa darba rezultāts arī neietekmēs skolēnu mācību sasnieguma rezultātu.
IZM prognozē, ka nepieciešamie grozījumi tiks pieņemti līdz 24.aprīlim.
Monitoringa darbi fizikā, ķīmijā un bioloģijā gaidāmi 24.aprīlī, dabaszinībās – 30.aprīlī, bet papildtermiņā – 8.maijā.
Foto: unsplash.com
Reklāma