Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

60.–80. gados dzimušos rosina dalīties bērnības atmiņās

Pēc gides un rakstnieces jelgavnieces Signes Lūsiņas ierosinājuma izdevniecība “Ezerrozes grāmatas” Latvijas iedzīvotājus, kuri dzimuši 60., 70. un 80. gados, aicina dalīties bērnības atmiņu stāstos. Tos iecerēts apkopot un izdot bērnības atmiņu grāmatu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lai arī esmu padomju laika bērns, savu bērnību atceros ar smaidu un prieku. Tur bija viss: gan dauzīšanās ar draugiem pagalmā līdz tumsiņai, gan “kazaki-razboiņiķi”, gan pieneņu princeses un dakterspēles, gan skolotāju sitiens pa pirkstiem ar lineālu, gan neiztrūkstošais štoks matemātikā, gan pionieru kaklauta gludināšana un rudens talkas kolhozos… Ar bērnību saistās lielās kvasa cisternas, stikla piena pudeles ar folijas vāciņu, krējums trīsstūra tetrapakās, rindas pēc desām, pieckapeiku autobusa taloni un “Elektronika piedzīvojumi” brīvlaiku rītos,” teikts izdevniecības “Ezerrozes grāmatas” paziņojumā, aicinot: “Ja arī tava bērnība pagāja laikā, kad pa ielām brauca “rafiņi” un skolā neiztrūkstošs mācību priekšmets bija politinformācija, uzraksti savu bērnības atmiņu stāstu! Pārlapo albumu, piezvani savam klasesbiedram, atsauc atmiņā ķīmijas kabineta smaržu, stalto buku sporta zālē, ierindas skates vai vasaras laukos… Liksim šos stāstus kopā! Tā ir mūsu bērnība! Mūsu laiks!”

Idejas autore S.Lūsiņa atklāj, ka šī doma radusies pirms gadiem trim, šķirstot savus skolas gadu albumus. “Sapratu, ka cilvēkus ļoti interesē vēsture, laiks pirms 100 un vairāk gadiem. Taču arī 70. un 80. gadi jau ir vēsture. Mūsu bērnība bija pilnīgi atšķirīga, tagadējie jaunieši pat nevar iedomāties, kā mēs pavadījām savu bērnību un pusaudžu gadus. Kad kādreiz skolā stāstu audzēkņiem, viņi klausās vaļā mutēm. Tāpēc pati uzrakstīju dažus stāstiņus, publicēju “Facebook” un aicināju arī citus 70. gados dzimušos rakstīt. Daži manam aicinājumam atsaucās.

Tagad uzrunāju “Ezerrozes grāmatas”, kas atzina, ka ideja ir lieliska,” stāsta S.Lūsiņa, atklājot – nu ir tapis uzsaukums visiem tiem, kuru bērnībā pa ielu brauca “rafiņi” un brīvlaikos rādīja “Elektronika piedzīvojumus”, tātad 60.–80. gados dzimušiem, dalīties savās bērnības atmiņās, lai taptu bērnības atmiņu stāstu grāmata.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atmiņu stāstus lūgums sūtīt uz e-pasta adresi agnese.ezerroze@inbox.lv vai ina.ezerroze@inbox.lv.

Foto: izdevniecība “Ezerrozes grāmatas”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.