Vakar, 7. jūnijā, arī Jelgavas Amatu vidusskolas izglītojamie, kuru vidējā atzīme mācību gada noslēgumā ir vismaz 8,5 balles, saņēma Izglītības kvalitātes balvu, informē pašvaldība. Kā ierasts, balvu 75 eiro apmērā izsniedza Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.
Amatu vidusskolā balvu saņēma pieci jaunieši, kuru vidū bija trīs 4. kursa audzēkņi, taču augstākais vidējais vērtējums jeb 8,86 balles bija topošajam pavāram Maksimam Novožilovam.
“Izglītības kvalitātes balva stimulē jūs sasniegt labus rezultātus. To apliecina balvas saņēmēju skaits – ja pirmajos gados tā pasniegta ap 100 jauniešu, tad šogad – 579. Taču pats svarīgākais jums ir apzināties, ka tā ir investīcija jūsos, kas pavērs durvis nākotnē. Turklāt jūsu pievienotā vērtība ir tā, ka līdzās vispārējai izglītībai iegūstat arī profesiju. Paldies jums par ieguldīto darbu, paldies vecākiem par atbalstu un paldies arī pedagogiem, kuri jauniešiem snieguši savas zināšanas un iemācījuši dažādas prasmes. Paldies arī pilsētas uzņēmējiem, kuri palīdz veidot jauniešu nākotni, sniedzot savu atbalstu profesijas apguvē,” teic A.Rāviņš.
Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK), kas realizē Eiropas Sociālā fonda projektu “Profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītās mācībās un mācību praksēs uzņēmumos”, Jelgavas Amatu vidusskolā pasniedza arī Atzinības rakstus. LDDK Atzinības raksti pasniegti 12 Amatu vidusskolas audzēkņiem, pieciem pedagogiem un uzņēmējiem, kuri nodrošina prakses vietas – SIA “Viktorija B”, SIA “Dinex Latvia”, SIA “EB Beauty”, SIA “POLIMIX”, Anželikai Safronovai un SIA “Grosts”.
“Profesionālajā izglītībā ārkārtīgi svarīga ir sadarbība ar darba devējiem. Mēs – skola – savā ziņā esam kā pasūtījuma izpildītājs. Mūsu uzdevums ir sagatavot darba tirgum nepieciešamus augsta līmeņa speciālistus, ko pieprasa nozare. Un tas ir iespējams tikai tad, ja veidojas savstarpēja sapratne un sadarbība ar uzņēmējiem. Jelgavas Amatu vidusskola lepojas gan ar pēdējos gados attīstīto mācību infrastruktūru, gan ar uzņēmējiem, kuri uzticas mums un ņem mūsu jauniešus praksē, ļauj savā uzņēmumā apgūt darba vidē balstītas mācību programmas. Tā ir papildu slodze jums, taču svarīgi apzināties, ka, lai saņemtu kvalitatīvu darbaspēku, ir jāinvestē ne tikai ražošanā, tehnoloģijās vai iekārtās, bet arī cilvēkos,” lepojoties ar audzēkņiem, saka skolas direktore Edīte Bišere.
Foto: Jelgava.lv
Reklāma