Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aizvadīti Penkules pagasta svētki

Jūnijā aizvadīti Penkules pagasta svētki, informē Dobeles novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētki sākās 14. jūnija vakarā ar makšķerēšanas sacensībām Penkules ūdenskrātuvē, kurās piedalījās 25 dalībnieki. Laikapstākļi bija labvēlīgi, tāpēc plānoto copes laiku vienojās pagarināt par stundu. Vislabāk veicās Genādijam Kursinam, kurš noķēra 2010 gramu lomu. Otrajā vietā bija Staņislavs Kursins ar 1470 g lomu, trešajā – Deniss Kursins ar 1398 g smagu lomu. Lielāko zivi (850 g) izvilka Genādijs Kursins, mazāko (7 g) noķēra Sandris Pēcis. Balvas makšķerēšanas sacensību dalībniekiem dāvināja SIA “Ieroči”, savukārt gardo zivju zupu sarūpēja tautas nama vadītājs Normunds Smiltnieks.

15. jūnija rīts sākās ar iesildīšanos zumbas ritmos Aelitas Petrovas vadībā. Pēc rīta rosmes varēja baudīt pankūkas, ko pasākuma dalībniekiem cepa Vēsma Skujevska, Jautrīte Cinglere un Kristīne Šermuka. Cienāšana ar pankūkām noritēja jau otro gadu. 

Brokastīm sekoja strītbola sacensības, kurās piedalījās septiņas komandas. Vislabāk veicās komandai “Sandra mēbeles.lv”, otrajā vietā “Kuna”, trešajā “Lauku Getto”. Paralēli norisinājās individuālās disciplīnas, kas tika sadalītas trijās apakšgrupās – vīriešu, sieviešu un jauniešu. Dalībniekiem bija iespēja pārbaudīt spēkus “plankingā”, kur jauniešu vidū labākos rezultātus uzrādīja Stens Astapovičs (8 minūtes, 6 sekundes), Roberts Palančuks (5 minūtes, 8 sekundes), Oskars Lerhs ( 4 minūtes, 29 sekundes). Sieviešu konkurencē izturīgākā vija Kristīne Logina (6 minūtes, 29 sekundes). Viņai sekoja Sanita Ukše (4 minūtes, 7 sekundes) un Linda Kursina (4 minūtes, 2 sekundes). Vīriešu konkurencē rekordu uzstādīja Juris Kārkliņš (11 minūtes, 2 sekundes), otrajā vietā Endijs Naumčiks (4 minūtes, 21 sekunde), trešajā Ričards Blumenaus (4 minūtes, 20 sekundes). 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Hanteļu turēšanā no vīriešiem spēcīgākais bija Mārtiņš Lindbergs, sieviešu konkurencē vislabāk veicās Gitai Dravniecei, no jauniešiem līderos izvirzījās Madara Rūtenberga.

Šaušanas disciplīnā sieviešu grupā vislabāk sašāva Jana Tipovska, vīriešu konkurencē uzvarēja Andrejs Petrovs, savukārt jauniešu vidū uzvaras lauri tika Stenam Ostapovičam. 

Šautriņu mešana bija viena no iecienītākajām disciplīnām. Sieviešu grupā uzvarēja Sintija Tabore, vīriešu konkurencē uzvarēja Rihards Sležis, no jauniešiem vislabāk veicās Ričardam Taboram.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Diskbola sacensībās vīriešu grupā uzvarēja Mārtiņs Šermuks, sieviešu – Līga Stanga, jauniešu – Madara Rūtenberga.

Vēl viena ļoti pieprasīta un Penkules sporta svētkos neiztrūkstoša disciplīna, ko tradicionāli rīko Staņislavs Jonkus, ir kāpšana pa kastēm. No jauniešiem uzvarēja Mārcis Millers, sieviešu konkurencē nepārspēta palika Līga Ekševica, savukārt vīriešu vidū izcēlās Ričards Blumenaus.

Basketbola soda metienos vīriešu grupā uzvarēja Kristiāns Aļeksejevs, sieviešu konkurencē uzvarēja Krista Burģele. Jauniešu konkurencē uzvarēja Roberts Millers.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Komandu stafeti vadīja kompānija “X-UNIT” no Tukuma, disciplīnas bija ar militāru, spēka, stratēģisku ievirzi, kas no dalībniekiem prasīja veiklību, koncentrēšanos, sadarbības un komunikācijas prasmes, lai veiksmīgi startētu stafetē. Astoņu komandu konkurencē vislabāk veicās komandai “Lejasstrazdi”, otrajā vietā bija “DDZ”, trešajā – “Penkules bumbulīši”. 

Volejbolā sacentās 10 komandas. Uzvaras lauri tika “Lejasstrazdiem”, otrajā vietā “Tuksneša delfīni”, trešā “Lauku sētai”. 

Lai motivētu dalībniekus aktīvāk iesaistīties disciplīnās un komandu spēlēs, par katru dalību varēja iesaistīties loterijā – jo vairāk startēja, jo lielākas izredzes tikt pie balvas. Balvās bija atpūtas krēsli. No jauniešiem veiksminiece bija Gerda Kočina, vīriešu grupā balvu ieguva Mārtiņš Reiznieks, sieviešu konkurencē veiksme uzsmaidīja Inesei Polei. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sporta sacensību dalībniekiem balvas tika sagādātas ar Dobeles novada Sporta pārvaldes atbalstu, kā arī sadarbībā ar sponsoriem “AL Tērvetes alus”, z/s “Zemzari”, z/s “Straumēni”, z/s “Jaunzemgaļi”, “Ū.K.B. Dobele”.

Penkules pamatskolas kolektīvs rīkoja Bērnu rītu ar radošām un fiziskām aktivitātēm. Lai veicinātu aktīvu dalību, izejot visas astoņas “stacijas”, dalībnieks varēja tikt pie saldām balvām. Apkopojot rezultātus, secinājām, ka visus uzdevumus veica 56 dalībnieki.

Visas dienas garumā norisinājās arī amatnieku tirdziņš, kurā varēja iegādāties dažādus darinājumus. Aucenieks Ilmārs Reimanis ikvienu interesentu aicināja iesaistīties kopīga groziņa pīšanā, lai to vēlāk kādam pasniegtu dāvanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunums šogad bija pankūku kūku konkurss, ko rīkoja Penkules dienas centrs. Žūrijai, kuras sastāvā bija kafejnīcas “Telpa” saimniece Madara Stanga, bērnudārza “Ābolītis” pavāre Anda Ruķere un pagasta pārvaldniece Ērika Karro, uzdevums bija ļoti grūts. Tā kā no skatītāju, kas bija arī degustētāji un vērtētāji, vidus izskanēja apgalvojums: “Sešas kūkas, sešas pirmās vietas”, tika nolemts, ka uzvarētāji ir visi. Žūrija vietas nedalīja, līdz ar to visi tika pie bioloģiskajā saimniecībā “Vizbuļi” audzētajiem garšaugiem, “Dobeles dzirnavnieka” dāvinātās pankūku mīklas un radošās studijas “Strops” krūzītēm. Savukārt trīs skatītāju simpātijas dāvanā saņēma Dārzkopības institūta dāvātos ceriņu stādus. Pirmajā kūku konkursā piedalījās Aiga Kuģe, Liene Palkavniece, Baiba Vinstanlija, Kristīne Eglīte, Dainis Rūtenbergs un Terēza Djomina. 

Kūku konkursam sekoja kultūras programma ar Baibas Meieres vadīto bērnu deju kolektīvu koncertu, Codes amatierteātra “Spēlētprieks” izrādi “Baltais dzidrais”, Penkules tautas nama kolektīvu uzstāšanos, Bauskas “Ziņģes brāļu” koncertu un grupas “Dakota” balli. 

Foto: Dobele.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.