Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Alunāna Jelgavas teātris sezonu atklās ar pirmizrādi

Jauno sezonu ar pirmizrādi Ādolfa Alunāna Jelgavas teātris atklās 22. un 23. oktobrī, pulksten 18 teātra Kamerzālē skatītājus aicinot uz Arnolda Ridlija kriminālkomēdiju “Spoku vilciens”. Vairākus jaunus un ļoti atšķirīgus iestudējumus teātra kolektīvs ir ieplānojis visas sezonas garumā. Jau notikusi uzņemšana bērnu un jauniešu teātra studijā, un plānots, ka studistiem būs iespēja līdzdarboties teātra radošajos projektos, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā stāsta teātra mākslinieciskā vadītāja un izrādes režisore Dace Vilne, luga “Spoku vilciens” ir trilleris, kuru 1923. gadā sarakstījis angļu aktieris un dramaturgs Arnolds Ridlijs. Stāsta centrā ir dzelzceļa pasažieru grupa, kura spiesta nakti pavadīt nomaļā lauku stacijā pie Kanādas robežas. “Tā ir spriedzes luga. Cilvēkiem jau patīk baidīties, ja tās bailes nav īstas. Lugu rādīsim mūsu teātra Kamerzālē, kura ir ļoti pateicīga vieta šādam iestudējumam. Negaidītas situācijas, gaismas logā, trokšņi aiz durvīm,” izrādes atmosfēru ieskicē D.Vilne. Iestudējuma scenogrāfs ir Ivars Pirvics, kostīmu māksliniece Elita Majevska. Lomās: Sintija Krēģe, Natālija Samohvala, Elīna Skutele, Ilva Zvilna, Raimonds Balševics, Juris Bandenieks, Ansis Griķis, Manfrēds Grunde-Zeiferts, Ainars Līcītis, Juris Puiķis, Andrejs Vītoliņš.

Savukārt jau decembra sākumā skatītājiem būs iespēja uz kultūras nama lielās skatuves novērtēt franču dramaturga Žana Anuija komēdijas “Ielūgums pilī” iestudējumu, kura režisore ir D.Vilne, scenogrāfs I.Pirvics, kostīmu māksliniece Iveta Vilne un horeogrāfe Inga Ose. Iestudējuma muzikālo noformējumu veido dzīvā mūzika, to izrādē spēlē instrumentālā grupa. Lugas sižeta centrā ir dvīņubrāļi un ar to saistītie pārpratumi. Pēc autora ieceres, galvenie personāži – dvīņubrāļi Orāss un Frederiks – jātēlo vienam aktierim. Šis uzdevums Jelgavas teātrī uzticēts Raivim Medisam. “Paguvām nospēlēt tikai pirmizrādi 2020. gada februārī, un martā visu aiztaisīja ciet. Šobrīd mēs izrādi mēģināsim restaurēt,” stāsta režisore. 

Bet gada beigās teātris aicinās uz skatītāju iecienīto tradicionālo Jelgavas dziedošo aktieru koncertu, kuru iestudē Sandis Kalniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Februāra beigās uz kultūras nama lielās skatuves plānota pirmizrāde mūziklam “Ozas zemes burvis” pēc Laimena Frenka Bauma darba, ko veido D.Vilne. Kā saka režisore, tā būs izrāde gan bērniem, gan pieaugušajiem. Teātris pavasarī iecerējis vēl divas pirmizrādes, kuras iestudē pieaicinātie režisori Agris Krūmiņš un Aija Treija. 

Jau ir notikusi uzņemšana Ā.Alunāna Jelgavas teātra bērnu un jauniešu teātra studijā, ko vada Antra Leite-Straume. Tajā darbosies divas grupas – bērnu grupa (11–14 gadi) un jauniešu grupa (no 15 gadiem). Studijas dalībnieki apgūs aktiermeistarības pamatus, skatuves runu, skatuves vokālu un skatuves kustību. Studistiem būs iespēja līdzdarboties un apliecināt savas iegūtās prasmes teātra uzvedumos, radošajos projektos un izrādēs.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.