Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Alunāna teātris aicina uz Lūcijas dienu

Atceroties un godinot ilggadējo Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra galveno režisori Lūciju Ņefedovu, teātra kolektīvs uzsāk jaunu tradīciju – tikšanos Lūcijas dienā, kurā katru gadu centīsies parādīt citu L.Ņefedovas talanta un daiļrades šķautni. Šā gada Lūcijas dienā, 13. decembrī, pulksten 17 režisores daiļrades cienītāji aicināti uz Teātra kamerzāli pilsētas kultūras namā, lai tiktos ar leģendārās režisores audzēkņiem, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Lūcija nodzīvoja garu un bagātu mūžu, un vairāk nekā 55 režisores dzīves gadi ir saistīti ar Ādolfa Alunāna Jelgavas teātri. Teātra kolektīvā nolēmām, ka mūsu goda un cieņas jautājums ir uzturēt un saglabāt Lūcijas radošo mantojumu, tāpēc centīsimies ieviest jaunu tradīciju un katru gadu Lūcijās veidot pasākumu, ik reizi izceļot citu viņas daiļrades šķautni,” saka teātra vadītāja Dace Vilne.

Šā gada Lūcijas dienas režisore ir Dzintra Zimaiša, kura ir uzrunājusi L.Ņefedovas audzēkņus. “Pirmais pasākums būs veltīts Lūcijas pedagoģiskajam darbam. Tāpēc aicināsim Lūcijas vecākās paaudzes audzēkņus. Atcerēsimies viņu gan kā pedagoģi, gan kā cilvēku. Mūsu mērķis ir saglabāt atmiņas par Lūciju, un, kā jau dzīvē, tajās būs ne tikai skaistākie brīži,” saka Dz.Zimaiša.

Lūcijas dienas pasākumā izskanējušos atmiņu stāstus ierakstīs un nodos glabāšanā Ādolfa Alunāna memoriālajam muzejam. “Ieraksti būs pieejami interesentiem. Tie varētu būt noderīgi, piemēram, ja kāds vēlēsies rakstīt grāmatu par Lūciju,” pārliecināta Dz.Zimaiša.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2023. gada 3. februārī L.Ņefedovai apritētu 90. dzimšanas diena, un tā tiks atzīmēta Ādolfa Alunāna muzejā.

L.Ņefedova Ādolfa Alunāna Jelgavas Tautas teātra vadību pārņēma 1965. gada janvārī. Režisore atbrauca uz Jelgavu, būdama studente. Darbojoties Jelgavas Ādolfa Alunāna teātrī, viņa ir iestudējusi ap 150 izrādēm, īpašu uzmanību veltot latviešu dramaturģijai. 1983. gadā režisorei tika piešķirts Latvijas PSR Nopelniem bagātās kultūras darbinieces goda nosaukums, 1998. gadā viņa saņēma Triju Zvaigžņu ordeni par nopelniem Latvijas labā, kā arī Jelgavas augstāko apbalvojumu “Goda zīme”. 2004. gadā L.Ņefedovai tika piešķirta Valsts kultūrkapitāla fonda mūža stipendija par ilggadēju darbu un lielu ieguldījumu Latvijas teātra mākslas attīstībā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.