Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ar mazuļiem dodas Ratu pastaigā

Saulainā skaistā vasaras dienā Jelgavā notika biedrības “Ģimene nākotnei” un Jelgavas māmiņu kluba organizētā Ratu pastaiga. Ģimenes kuplā pulkā pulcējās pie Jelgavas pils, kur notika reģistrēšanās un kopīga fotografēšanās pils pagalmā. Tad visi organizētā gājienā devās uz Uzvaras parku, lai piedalītos dažādās aktivitātēs bērniem un vecākiem. Šogad Ratu pastaigai apģērbiem, aksesuāriem un baloniem bija izvēlētas divas krāsas – rozā un “mint”. Piedalījās 81 dalībnieks, jaunākais – Romāns – dzimis šogad marta vidū. Biedrība “Ģimene nākotnei” un Jelgavas māmiņu klubs rīko arī citus iecienītus ģimenes saliedējošus pasākumus, kā Rāpotāju čempionātu, Tēvu dienu u. c.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aicina jaunos vecākus komunicēt savā starpā

Kā “Zemgales Ziņām” pastāstīja biedrības “Ģimene nākotnei” vadītāja Kristīne Bogdane: “Pasākuma mērķis ir radīt komunikācijas iespējas jaunajām ģimenēm. Gribam, lai māmiņas sadraudzētos, arī ikdienā satiktos un kopā pastaigātos pa pilsētu, dalītos savos priekos un bēdās. Ratu pastaigā gaidām arī topošās māmiņas, lai viņas jau laikus varētu rast draugus un gūtu pieredzi no citām ģimenēm. Parasti pasākumu rīkojam jūnija sākumā uz Bērnu aizsardzības dienu, bet noteikti brīvdienā, lai arī strādājošie tēti var piedalīties. Mudinām iesaistīties arī vecmāmiņas un vectētiņus, mazuļu vecākos brāļus un māsas.”

Atbildot uz jautājumu, vai Jelgava ir draudzīga pilsēta ģimenēm ar maziem bērniem, māmiņu kluba vadītāja Ieva Cīrule norāda, ka: “Vienmēr jau ir, uz ko tiekties, lai būtu vēl labāk. Gribētos, lai pilsētā būtu vairāk vietas, kur pabarot un pārtīt mazuli, kā arī izbūvētas nobrauktuves un uzbrauktuves, lai vieglāk pārvietotos ar ratiņiem. Dažkārt problēmas rada arī sabiedrisko tualešu trūkums. Protams, prieks par Pasta salu un Uzvaras parku, kur regulāri notiek pasākumi ģimenēm ar bērniem.”

Iespēja piedalīties sacensībās

Uzvaras parkā pasākuma dalībniekiem notika dažādas aktivitātes ar iespēju iegūt atbalstītāju sarūpētās balviņas. Notika arī ratu parāde, kur tika vērtēti interesantāk izdekorētie ratiņi. Šeit pirmo vietu ieguva tautiskā stilā noformētais braucamais. Mazās Ances māmiņa Madara stāsta: “Es visu mūžu dejoju tautas dejas, un man ir arī pašai savs tautas tērps, tāpēc radās doma par šādu noformējumu meitiņas ratiņiem. Ance nākusi pasaulē 12. februārī un ir Jelgavā dzimušais simtais bērniņš.” Ancei ir arī vecākais brālis trīsgadnieks Artis, kurš palicis mājās ar tēti. Māmiņa ir priecīga par Jelgavā rīkotiem pasākumiem bērniem, jo, kad piedzima pirmais mazulītis, bija pandēmijas laiks un nenotika pilnīgi nekas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • TĒTIS Jevgeņijs Gorjāņins ar rezultātu 47 sekundes ieguva otro vietu pamperu mainīšanas sacensībās.
    FOTO ILĀRS KRASTIŅŠ
  • “SAMANTAI šodien paliek viens gads un pieci mēneši. Vēlāk ēdīsim kūku, jo atzīmējam katra mēneša jubileju,” stāsta māmiņa Kristīne. Ģimene ir priecīga, ka var interesanti pavadīt brīvdienu, piedaloties Ratu pastaigā. Māmiņa uzskata, ka Jelgavā ir daudz iespēju ģimenēm ar maziem bērniem, jo ir pieejami dažādi rotaļu laukumi.
  • DVĪNĪTĒM Alisei un Taisijai ir trīs mēneši, un vecāki atzīst, ka ar diviem mazuļiem vienlaikus tikt galā ir ļoti grūti, tomēr tas ir arī dubultprieks. “Mēs ļoti gribējām tieši dvīnīšus, sūtījām savas domas kosmosā, un mūsu vēlme piepildījās,” atklāj jaunie vecāki Natālija un Deniss. Natālija uz Jelgavu pārcēlusies no Rīgas un ir sajūsmā par tīro, skaisto un mierīgo pilsētu. “Jelgava ir īsta ģimeņu pilsēta,” piebilst Deniss.
  • JELGAVAS māmiņu kluba vadītāja un Ratu pastaigas organizatore Ieva Cīrule pasākumā piedalās ar mazo Keitu, bet dalībnieku aktivitātēs palīdzēs lielie dēli Olivers un Rodrigo.
    FOTO: INGRĪDA NEUSA-LUCA
  • ĢIMENES varēja piedalīties papīra pūķu gatavošanā.

Projektu līdzfinansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par saturu atbild “Zemgales Ziņas”

#SIF_MAF2023

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.