Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Asfaltē jaunizbūvēto tiltu pār Platoni

Sākta jaunizbūvētā tilta pār Platoni Bauskas ielā asfaltēšana. Paralēli tiek bruģēts apvienotais gājēju un velosipēdistu celiņš un montētas drošības barjeras. Būvdarbiem jābūt pabeigtiem līdz mēneša beigām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” projektu vadītāja Ramona Dugnese stāsta, ka pagājušajā nedēļā atjaunots Staļģenes ielas posma no Vīksnas ielas līdz Kārniņu ceļam segums. “Šis Staļģenes ielas posms būvdarbu gaitā bija galvenais būvmateriālu un tehnikas piegādes ceļš, un smagais transports ielas segumu bija sabojājis, tādēļ šis ielas posms sakārtots – nofrēzēts vecais asfalts un tā vietā ieklāts jauns aptuveni 800 metru garumā,” stāsta projektu vadītāja. Tāpat pagājušajā nedēļā ieklāta hidroizolācija tilta laidumiem, sagatavojot to asfaltēšanai. “Jau otrdien būvnieki veica tilta pievadu asfaltēšanu, bet šodien tiek ieklāts asfalta segums tieši pār jauno tiltu,” stāsta R.Dugnese, papildinot, ka paralēli pagājušajā nedēļā sākta un šonedēļ turpinās apvienotā gājēju un velosipēdistu celiņa bruģēšana, kā arī drošības barjeru montāža. Visiem būvdarbiem objektā jābūt pabeigtiem novembrī, lai šogad tiltu varētu nodot ekspluatācijā.

Jāatgādina, ka tilta pārbūve Bauskas ielā tika sākta 2021. gada decembrī, lai uzlabotu satiksmes dalībnieku drošību un veicinātu uzņēmējdarbības attīstību Dzirnavu un Bauskas ielā. Realizējot būvniecības ieceri “Tilta pārbūve pār Platones upi Bauskas ielā, Jelgavā”, vecais gājēju tilts pār Platones upi demontēts un tā vietā izbūvēts jauns, tā pāreju veidojot pēc iespējas vecā tilta vietā. Jaunais tilts paredzēts autobraucējiem, velosipēdistiem un gājējiem. Tiltam ir divas braukšanas joslas, katra četru metru platumā, un apvienots gājēju-velosipēdistu celiņš.

Lai iedzīvotāji būvdarbu laikā varētu pārvietoties pa ierasto maršrutu, gājēju kustība novirzīta pa izbūvēto pagaidu tiltu un koka laipu celiņu ar margām. Velosipēdistiem savai un citu drošībai pa gājēju celiņu un pāri pagaidu tiltam jāpārvietojas, velosipēdu stumjot.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvdarbus veic SIA “Tilts”, būv­uzraudzību nodrošina SIA “Jurēvičs un partneri”, autoruzraudzību – SIA “Projekts 3”. Būvdarbu kopējās plānotās izmaksas ir 2 153 083,44 eiro (ar PVN).

Foto: SIA “Tilts”

      

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.