Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Atbalstīti 11 jauniešu projekti

Iniciatīvu projektu konkursā «Jaunieši var!» šogad atbalstītas 11 jauniešu iniciatīvas, pašvaldības atbalstu 4900 eiro apmērā paredzot dažādām aktivitātēm un tematiskajiem pasākumiem. Trīs no apstiprinātajiem projektiem jau ir īstenoti, savukārt pārējo norise plānota līdz oktobra beigām, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vasarā paredzēts realizēt vairākus projektus, tostarp jūnijā tiks īstenotas četras aktivitātes. Popularizējot aktīvu, veselīgu un dabai draudzīgu dzīvesveidu, projektā «Roku rokā ar dabu» jauniešus iesaistīs aktivitātēs brīvā dabā. Projekta «Darām kopā» laikā izgatavos stacionāru āra galda tenisa galdu, kurš atradīsies skvērā Skolotāju ielā 8. Galds būs pieejams ikvienam, kurš gribēs spēlēt galda tenisu. Savukārt projekta «Virtuālie spēļu turnīri» īstenotāji popularizēs e-sportu, ļaujot kļūt par sportistu ikvienam – neatkarīgi no fiziskās sagatavotības. Plānots, ka jauniešu centrā «Pakāpiens» jūnijā notiks vairāki virtuālo spēļu turnīri. Savukārt, lai informētu jauniešus par pirmo palīdzību, diskriminēšanu un drošību uz ūdens, jūlija un augusta sākumā turpināsies jūnijā iesāktais projekts «Jelgava jauniešu acīm».

Augustā plānoti divi projekti – «Mentālās veselības festivāls jauniešiem», kurā dažādās lekcijās, diskusijās un meistarklasēs vērsīs uzmanību uz mentālās veselības problēmām jauniešu vidū, bet projekta «Street Fishing Cup 2024» laikā notiks makšķerēšanas sacensības jauniešiem.

Rudenī projekta «Prāta ekspedīcija» dalībnieki dosies kultūras dārgumu medībās. Septembrī un oktobrī uz diviem pasākumiem par līdzdalību un pašattīstību aicinās projekta «Jauniešu iespēju nodrošināšana» realizētāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plašāku informāciju par projektu norisi varēs iegūt, sekojot informācijai Jelgavas jauniešu sociālo tīklu kontos «Facebook» un «Instagram» «Jelgavasjauniesiem».

Jau īstenotajos projektos dalībnieki varēja apgūt noderīgas iemaņas kulinārijā, veicināt saliedētību starp vidusskolu un profesionālo izglītības iestāžu pašpārvaldēm, kā arī iepazīties ar izstāžu iekārtošanu, to elementiem un kuratoram nepieciešamajām zināšanām.

Konkursa mērķis ir veicināt Jelgavas jauniešu iesaisti pilsētas attīstības procesos, sekmējot jauniešu brīvā laika lietderīgu pavadīšanu – iesaistīšanos fiziskās aktivitātēs, kā arī pilnveidojot vērtību izpratni un pašattīstību. Katra projekta īstenošanai jaunieši varēja saņemt līdz 450 eiro finansiālu atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka pērn ar Jelgavas pašvaldības atbalstu veiksmīgi realizēti 11 jauniešu iniciatīvu grupu projekti, kuros kā organizatori un dalībnieki piedalījās vairāk nekā 500 jauniešu.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.