20.decembrī Dienvidzemgales iecirknī vērsās Jelgavas iedzīvotājs, kuram izkrāpti 1 400 eiro. Šā gada 24. augustā cietušais bija pārskaitījis šo naudas summu uz bankas kontu citam vīrietim par granulu iegādi, taču granulas līdz šim brīdim nav saņēmis.
21. decembrī Valsts policijas Dienvidzemgales iecirknī tika saņemta informācija no cita Jelgavas iedzīvotāja, kurš laika posmā no šā gada 4. novembra līdz 19. decembrim bija iesaistījies apšaubāmā investīciju kompānijā, kā rezultātā no viņa bakas konta izkrāpta nauda 17 300 eiro apmērā. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.
21.decembrī Dienvidzemgales iecirknī tika saņemts iesniegums no Bauskas iedzīvotāja par to, ka šā gada 20. decembrī viņš atsaucies uz sociālajā tīklā “Facebook” ievietotu sludinājumu par kredīta piedāvājumu 2000 eiro apmērā. Rezultātā vīrietim tika izkrāpta nauda – apmēram 260 eiro. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un tiek skaidroti notikušā apstākļi.
22.decembrī Dienvidzemgales iecirknī tika saņemta informācija no Bauskas novada iedzīvotāja, kuram izkrāpti 12 996 eiro. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka cietušajam no dažādiem ārvalstu numuriem bija zvanījušas vairākas krievu valodā runājošas personas, kas aicinājušas pārskaitīt naudu uz kādu bankas kontu. Krāpnieki esot norādījuši, kas tas nepieciešams, lai vīrietis varētu izņemt savu kriptovalūtas uzkrājumu. Diemžēl vīrietis bija noticējis viltvāržiem un pārskaitījis naudu. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess.
Ņemot vērā starptautisku krāpnieku aktivitāti, Valsts policija atkārtoti aicina iedzīvotājus būt piesardzīgiem! Iepērkoties internetā un pērkot preci no privātpersonām, vispirms jāpārbauda atsauksmes par konkrēto pārdevēju, kā arī ieteicams par preci maksāt klātienē, kad tā jau ir piegādāta. Ik gadu pirms apkures sezonas sākšanās un tās laikā aktivizējas arī krāpnieki, kuri izliekas par malkas, granulu un brikešu tirgotājiem. Šie krāpnieki mēdz izmantot atpazīstamu uzņēmumu nosaukumus, tāpēc ieteicams pārbaudīt, vai uzņēmuma rekvizīti sakrīt ar oficiālajā mājaslapā norādītajiem. Jāatceras, ka neparasti zema cena ir signāls, lai informāciju par pārdevēju pārbaudītu sevišķi uzmanīgi!
Pirms pieņemt lēmumu par finanšu līdzekļu ieguldīšanu, jāpārliecinās, vai minētais uzņēmums ir reģistrēts Latvijā, jāpārbauda tā darbības veidi un cita veida informācija, kas liecina par uzņēmuma darbspējību. Ir jāpārliecinās vai izvēlētais pakalpojuma sniedzējs ir saņēmis Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) licenci, jo tikai tad klientu aizsargā valsts. Informācija par licencētiem ieguldījumu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK mājaslapā: https://www.fktk.lv/tirgus-dalibnieki/
Foto: pixabay.com
Reklāma