Skrejriteņu operators “Bolt” nedēļas nogalēs, naktīs no piektdienas uz sestdienu un no sestdienas uz svētdienu (no pulksten 22 līdz 5) Latvijas 11 pilsētās, tostarp Jelgavā, samazinās skrejriteņu ātrumu, ierobežojot to no ierastajiem 25 km/h līdz 20 km/h. Izmaiņu mērķis ir novērst negadījumus un turpināt nodrošināt visu satiksmes dalībnieku drošību. Ātruma ierobežojumi pilsētās stāsies spēkā jau šajā nedēļas nogalē, 7. aprīlī, informē pašvaldība.
“Bolt” vecākā skrejriteņu operāciju speciāliste Latvijā Gerda Kivleniece norāda, ka ātrums ir viens no galvenajiem drošas pārvietošanās elementiem, tāpēc lēmums par ātruma samazināšanu pieņemts, lai pievērstu gan pašu skrejriteņu vadītāju uzmanību uz drošu pārvietošanos, kā arī nodrošināt arī pārējo satiksmes dalībnieku drošību. Vietās, kur jau ierasti noteikts cits ātruma limits, tas paliks spēkā arī turpmāk. Pārējās nedēļas dienās “Bolt” skrejriteņiem maksimālais atļautais ātrums ir 25 km/h.
“Ātruma ierobežojumi jau pagājušajā sezonā tika īstenoti arī Igaunijā un gūtā pieredze rāda, ka potenciālo traumu skaitu var samazināt līdz pat 20 procentiem. Ātrums lielā mērā nosaka, vai notiks ceļu satiksmes negadījums un cik nopietnas būs tā sekas. Vēl viens faktors ir slikta redzamība naktī, tāpēc vienmēr atgādinām pārvietoties tikai pa apgaismotām ielām, lai skrejriteņa vadītājs laikus varētu pamanīt kādas bedres vai citas nepilnības ceļa segumā. Apzinoties, ka skrejriteņu popularitāte tikai pieaug, šī lēmuma mērķis ir mazināt to negadījumu skaitu, kas rodas, pārvietojoties ar skrejriteņiem neapdomīgi,” komentē G.Kivleniece.
Ātruma ierobežojumi no pulksten 22 līdz 5 katru nedēļas nogali stāsies spēkā automātiski un šis jaunums attieksies uz pilnīgi visām pilsētām, kurās pieejami “Bolt” skrejriteņi.
“Valsts policija atbalsta uzņēmuma “Bolt” ideju, jo šāda rīcība ir sociāli atbildīga. Piemēram, ja aplūko mūsu kaimiņvalsts Igaunijas piemēru, kur šāda sistēma jau ir ieviesta, tad tur ir novērojams, ka samazinās ceļu satiksmes negadījumu skaits, kuros ir cietuši elektroskrejriteņu vadītāji. Tādēļ ceram un ticam, ka arī Latvijā šāda sistēma uzlabos kopējo satiksmes drošību un samazinās cietušo elektroskrejriteņu vadītāju skaitu,” uzsver Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieks Arturs Smilga.
Arī šogad “Bolt” aktīvi veicina skrejriteņu pareizu novietošanas kultūru. “Mēs esam paplašinājuši zonas, kurās skrejriteņus nav atļauts novietot, piemēram, pie drošības saliņām un sarežģītākiem krustojumiem un šaurām ielām. “Bolt” vērš uzmanību uz to, ka, novietojot skrejriteni, ir jāpārliecinās, vai tas netraucēs gājējiem, vai tas nav novietots uz taktilajām joslām, iepretim durvīm vai vārtiem, kā arī vai tas netraucēs citiem transportlīdzekļiem,” saka G. Kivleniece.
Foto: Jelgava.lv
Reklāma