Deviņas ārstniecības iestādes Latvijā ir atsūtījušas pieteikumus par gatavību nodarbināt mediķus, kuri ierodas Latvijā no kara plosītās Ukrainas, konferencē par militāro un civilo medicīnas dienestu sadarbību ārkārtas situācijās pauda Veselības inspekcijas (VI) Reģistru nodaļas vadītāja Andžela Gudre.
Viņa norādīja, ka VI ir aicinājusi ārstniecības iestādes informēt inspekciju par iespējām nodarbināt ukraiņu mediķus, norādot profesijas, specialitāti un vakanto vietu skaitu.
Rēzeknes zobārstniecības klīnika “Ivadent”, Liepājas zobārstniecības klīnika un Liepājas “Veites zobārstniecības kabinets” ir paudušas gatavību uzņemt pa vienam zobārstam.
Rīgas zobārstniecības klīnika “Samadanta” ir gatava uzņemt vienu zobārstu un vienu zobārsta asistentu, savukārt Jelgavas klīnika “Medicīnas sabiedrība “Optima 1″” – divus zobārstus, divas māsas un vienu radiologa asistentu.
Jūrmalas slimnīca ir gatava uzņemt vienu ārstu, Jelgavas poliklīnika – vienu māsu, Daugavpils psihoneiroloģiskā slimnīca – deviņus psihiatrus un piecas māsas, bet “Orto klīnika” Rīgā – vienu anesteziologu, kura ierašanās Latvijā patlaban tiek gaidīta.
Patlaban Jelgavas slimnīcā un Jelgavas poliklīnikā ir divas ārstniecības personas, kuras ir darba atļaujas izsniegšanas procesā.
Pēc Gudres paustā, ir saņemta informācija arī par kādu ukraiņu ārsti Bauskā, kurai ir bēgļa statuss un kurai attiecīgi tiek gatavota ilgtermiņa vīza, lai varētu iesniegt dokumentus darbam ārstniecības iestādē.
Viņa informēja, ka VI ir galvenā koordinējošā iestāde ukraiņu ārstniecības personu reģistrācijai darba meklējumos. Koordinācijas grupā ietilpst arī Veselības ministrija, Latvijas Ārstu biedrība, Latvijas Māsu asociācija, Latvijas Ārstniecības personu profesionālo organizāciju savienība un Latvijas Zobārstniecības asociācija.
24.februārī Ukrainā iebruka Krievijas karaspēks, sākot apšaudīt ne tikai militāros, bet arī civilos objektus un izraisot bēgļu straumes.
Teksts: LETA
Foto: pixabay.com
Reklāma