Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Doties muzikālā ceļojumā

Sarunā ar “Ziņām” R.Dūduma-Ķirse atklāj svētku laika pārdomas. 

Vokālā grupa “Framest” pastāv kopš 2005. gada, un to veido četri profesionāli un daudzpusīgi dziedātāji – Beāte Zviedre (soprāns), Rūta Dūduma-Ķirse (alts), Mikus Abaroniņš (tenors) un Jānis Ķirsis (baritons). Sarunā ar “Ziņām” R.Dūduma-Ķirse atklāj svētku laika pārdomas. 

– Grupa “Framest” 15. decembrī koncertēs Jelgavas kultūras namā. Koncerta nosaukums ir mazliet mīklains – “Tomēr jāpadomā”. Vai tam ir kāds īpašs vēstījums?

Atbildes ir divas. Viena burtiskā nozīmē – programmā ir iekļauta Zigmāra Liepiņa dziesma ar tādu pašu nosaukumu, ko izpildīsim a capella mūsu radītā interesantā aranžijā. Otra – koncerta nosaukums sasaucas ar pirmssvētku laiku, kad ir svarīgi padomāt par izvēlēm dzīvē. Varbūt skolēniem ir vairāk jāpadomā par mācībām, pieaugušajiem par kādiem darbiem. Decembris ir piemērots tam, lai ikviens no mums atrastu laiku izvērtēt, kā šogad ir gājis, un padomāt uz priekšu, ko vēl gribam pagūt izdarīt un varbūt mainīt nākamgad.

– Sākotnēji koncerts Jelgavā bija paredzēts 3. novembrī, tad pārcelts lokdauna dēļ. Kādas emocijas pārņem, koncertējot šajā dīvainajā laikā? 
Droši vien emociju virpulis katram no grupas “Framest” dalībniekiem varētu būt atšķirīgs, bet, protams, ir neizsakāms un neizmērojams prieks satikt savu skatītāju klātienē, nevis koncertēt digitāli. No otras puses, visu laiku ir nelielas bailes, aizdomas, ka tas prieks varētu būt īss. Es, protams, ļoti ceru, ka tā nebūs. Emocijas ir visnotaļ vienreizējas, jo, kamēr tas ir ļauts un kamēr mēs to varam baudīt, domāju, ikvienam mūziķim katrs koncerts ir neizmērojams prieks, jo pašlaik mājas režīmā esam vairāk nekā koncertos. 

– Kā gatavojaties koncertam Jelgavā? 
Gatavojamies nopietni, jo koncertā skanēs arī pirmatskaņojumi. Satiekamies mēģinājumos, jo mūsu grupas specifika pieprasa nepieciešamību satikties, sadziedāties. Pēdējo divu gadu laikā tā kopīgā satikšanās nemaz nebija tik bieži atļauta, līdz ar to katrs mēģinājums ir kā svētki, kur mēs gatavojamies vēl lielākiem svētkiem, kas ir koncerts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Vokālā grupa “Framest” pastāv kopš 2005. gada, un to veido četri profesionāli un daudzpusīgi dziedātāji – Beāte Zviedre (soprāns), Rūta Dūduma-Ķirse (alts), Mikus Abaroniņš (tenors) un Jānis Ķirsis (baritons).

Visu interviju lasiet 9.decembra “Zemgales Ziņās”

Teksts: Liene Krūmiņa

Foto: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.