Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dzīves realitāte – nabadzība

Latvijā nabadzības riskam pakļauta piektdaļa jeb gandrīz pusmiljons iedzīvotāju. Lai arī tas ir mazliet mazāk nekā gadu iepriekš, nabadzības rādītājs nav būtiski samazinājies.

2021. gadā, palielinoties cilvēku ienākumiem, pieauga arī nabadzības riska slieksnis, sasniedzot 513 eiro mēnesī vienas personas mājsaimniecībai (2020. gadā – 472 eiro mēnesī). Mājsaimniecībām ar diviem pieaugušajiem un diviem bērniem līdz 14 gadu vecumam nabadzības riska slieksnis 2021. gadā sasniedza 1077 eiro mēnesī (2020. gadā – 991 eiro).

Viedokļi
ANNA (vārds mainīts), saņem 500 eiro pensiju
Kā var labi dzīvot? Ko jūs, smejaties? Nomaksāju visus rēķinus, un man paliek mazāk par 200 eiro. Dzīvoju laukos divistabu dzīvoklī ar gāzes apkuri. Man ir automašīna, tai jāpērk degviela. Es kā invalīde ar kustību traucējumiem bez mašīnas nevaru. Ja nebūtu auto, izdzīvot varētu, bet ne normāli dzīvot. Piemēram, apģērbu nevaru nopirkt.
Man ir seši bērni, viņi palīdz. Tā lāpāmies. Ar tēju vākšanu piepelnāmies. Vēl es cepu pīrāgus pēc pasūtījuma, bet tas nav regulāri. Dārziņš ir, cik varu, tik daru. Ar konserviem un zaptēm apgādāju sevi un bērnus. Viņi savukārt man vasarā nopērk cukuru, lai es tik vāru.

MIRDZA (vārds mainīts), saņem 193 eiro pensiju
Dzīvoju laukos. Esmu pensijā no 64 gadu vecuma, bet, tā kā darba stāžs man ir tikai 17 gadu, sākumā saņēmu 157 eiro. Tad pielika, un tagad saņemu 193 eiro. Desmit gadus fermā slaucu govis, veselība pabojāta. Īrēju no māsas dzīvokli lauku mājā. Nekādu īpašu labierīcību nav, bet vismaz tualete iekšā. Jāmaksā par ūdeni, elektrību. Dzīvoju kopā ar draugu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.