Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Eliasa muzejā apskatāms Latvijas dekoratīvais porcelāns

Vakar, 16. novembrī, pulksten 16 Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā atklāta izstāde “Kuzņecovs – tuvplāni. Latvijas dekoratīvais porcelāns”. Tajā apskatāms Kuzņecova porcelāns no Zuzānu kolekcijas. Izstādē apkopts labākais no Kuzņecova fabrikā Latvijā radītā starpkaru laikā, un tā būs skatāma līdz 14. janvārim, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstāde Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā tapusi sadarbībā ar mākslas centru “Zuzeum”.

“Apjomīgākajā Latvijas mākslas kolekcijā – Zuzānu kolekcijā – līdzās vizuālās mākslas darbiem plaši pārstāvēta arī dekoratīvi lietišķā un rūpnieciskā māksla. Tā ilustratīvi atklāj tuvējā reģiona dekoratīvās mākslas ainu,” izstādi raksturo kuratore Marta Šuste. Savukārt Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja vadītājas vietniece Marija Kaupere papildina, ka izstādē jelgavniekiem ir iespēja aplūkot bagātīgos Latvijas porcelāna darbus tuvplānā.

M.Šuste norāda, ka izstādē “Kuzņecovs – tuvplāni. Latvijas dekoratīvais porcelāns” muzeja Reprezentācijas zālē eksponētas Kuzņecova fabrikā Latvijā starpkaru laikā radītas dekoratīvas vāzes un šķīvji no Zuzānu kolekcijas, kas gan kā unikāli priekšmeti tapuši reprezentatīvām dāvanām un kā pasūtījuma darbi atsevišķiem notikumiem, gan arī radīti kā plašāk pieejami dekoratīvi priekšmeti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Katrai izstādei savā ziņā jāatrod simbioze ar tai atvēlēto telpu. Tādēļ izstāžu sērijā “Kuzņecovs – tuvplāni” piedāvājam iespēju tuvāk ielūkoties atsevišķos Kuzņecova porcelāna atzaros – gan vizuāli, gan tematiski,” tā M.Šuste, papildinot: izstādes saturs veidojies, sekojot ekspozīcijas telpas reprezentativitātei apvienojumā ar Latvijas valsts svētku gaidīšanu. Līdz ar to izstādes apmeklētājiem ir iespēja aplūkot labāko no Latvijā Kuzņecova fabrikā radītā starpkaru laikā, tuvplānā izpētīt fabrikas dažādo mākslinieku un apgleznotāju rokrakstu un iepazīt dekoratīvo priekšmetu stila virzienus.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.