Futbola komanda “FS Jelgava” šovakar Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā aizvadīja savu pirmo spēli “Atbildīgas spēles” Latvijas kausa izcīņā, piedzīvojot zaudējumu pret “RFS” ar rezultātu 0:3 (0:1; 0:2) un nespēja pārvarēt turnīra astotdaļfinālu.

“FS Jelgava” uz spēli nebija pieteikusi savus vadošos leģionārus uzbrucējus, kurus aizvietoja ar dublieru komandas spēlētājiem. Komandā arī vairs nespēlē centra pussargs Danila Patijučuks, kurš jūnijā pārgāja uz “Liepāju”.

Spēles taktika īpaši neatšķīrās no Virslīgas spēlēm. Rīdzinieki pārsvarā kontrolēja bumbu, bet jelgavnieki, spēlējot no aizsardzības, centās veidot ātrus pretuzbrukumus un izmantot standarta situācijas. “FS Jelgava” futbolistiem nācās daudz izrādīt sportisko bezkaunību, lai spētu divcīņās pārspēt gan garākus, gan smagākus un pieredzējušos pretiniekus.

Diemžēl spēles 10. minūtē “RFS” veica pretuzbrukumu un lai to apturētu, jelgavniekiem nācās pārkāpt noteikumus savā soda laukumā, par ko spēles galvenais tiesnesis Edgars Maļcevs sodīja laukuma saimniekus ar soda sitienu. Latvijas izlases spēlētājs Jānis Ikaunieks spēja apmānīt vārtsargu Raivo Stūriņu un atklāja spēles rezultātu – 0:1.

Pirmā puslaika turpinājumā “FS Jelgava” futbolisti turpināja turēties pie spēles plāna un spēja pie rīdzinieku vārtiem izveidot vairākas standarta situācijas. Diemžēl šīs iespējas viņi neizmantoja, lai arī tā bija iespēja lauzt spēles gaitu.

Otrais puslaiks sākās pagalam neveiksmīgi. “FS Jelgava” spēja izveidot uzbrukumu uz pretinieku zonu, bet pēc bumbas ievadīšanas no sānu līnijas viņi zaudēja par to kontroli. “RFS” spēlētāji nekavējoties pa labo malu izveidoja ātru pretuzbrukumu, kuru ar vārtu guvumu noslēdza kotdivuārietis Ismaels Diamonda – 0:2.

Pēc neveiksmīga puslaika sākuma, “FS Jelgava” futbolisti vairāk nosēdās aizsardzībā, iespējams satraucoties par to, lai vēlreiz neielaistu bumbu savos vārtos. Galvenais treneris Jozefs Škrliks nomainīja četrus spēlētājus, lai mēģinātu atsvaidzināt spēles gaitu.

Pēc spēlētāju maiņas pāri stadionam sāka gāzt spēcīgs lietus, kurš visus spēlētājus dažu minūšu laikā padarīja par pilnīgi slapjiem, bet laukumu par slīdošo virsmu. Neskatoties uz dabas untumiem, jelgavnieki spēles noslēgumā spēja veidot pretuzbrukumus, kuros jaunie komandas dalībnieki centās pierādīt savas spējas.

Diemžēl šie mēģinājumi nenoslēdzās ar bīstamiem sitieniem uz vārtiem, kuri varētu mainīt spēles gaitu. Pēdējās pamatlaikam pieliktā laika sekundēs serbu futbolists Andrejs Iličs spēja ieraidīt jelgavnieku vārtos trešo bumbu – 0:3, pārtraucot “FS Jelgava” dalību Latvijas kausa izcīņā.

2022. gadā “Atbildīgas spēles” Latvijas kausa izcīņā jelgavnieki spēja aizkļūt līdz pusfinālam, kur viņi piekāpās turnīra uzvarētājiem “FK Auda” ar rezultātu 1:6.

“FS Jelgava” turpinās savu cīņu “Optibet” Virslīgā 21. jūlijā Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā tiekoties ar pirmā piecinieka komandu “FK Liepāja”.