“FS Jelgava” izbraukumā gūst uzvaru pār “Metta”

“Optibet” Virslīgas 33. kārtas spēlē futbola komanda “FS Jelgava” izbraukumā ar rezultātu 1:0 (0:0; 1:0) pārspēja “FK Metta”. Vienīgos vārtus jelgavnieku labā guva ukrainis Vadims Maščenko.

Spēle sakās ar pozicionālo cīņu par bumbas kontroli. Abas komandas spēlēja, kā pēc grāmatas – pieturēja bumbu, mainīja laukuma malas un visādi citādi mēģināja iegūt iespēju nonākt sitiena pozīcijā.

Pakāpeniski pārsvars bumbas kontrole pārgāja pie “FK Metta” un viņi krietni biežāk veidoja vārtu gūšanas momentus. Vienā no momentiem jelgavnieku vārtsargs Raivo Stūriņš skaistā lēcienā izglāba savu komandu no vārtu zaudējuma, tad atsita atkārtoto sitienu, bet trešo sitienu uz vārtu līnijas apturēja Mārcis Dāvis Valmiers.

Pirmā puslaika beigu daļā “FS Jelgava” pussargam Mārcim Peilānam izdevās izdarīt vienu bīstamu sitienu uz mettiešu vārtiem, kuru ar grūtībām spēja atvairīt Latvijas U-21 izlases vārtsargs Jānis Beks. Kopumā jelgavnieki pirmajā puslaikā pacietīgi pieturējās pie spēles plāna un tas viņiem palīdzēja nosargāt savus vārtus neskartus.

Ņemot vērā, ka “FK Metta” uzvara spēlē bija nepieciešama, lai izvairītos no pārspēlēm par vietas saglabāšanu Virslīgā, tad otrajā puslaikā tā devās uzbrukumā, atklājot iespēja “FS Jelgava” veidots savus straujus pretuzbrukumus.

52. spēles minūtē rīdzinieku kreisajā laukuma pusē no kājām tika nogāzts Rihards Bečers. Brīvsitienu uzticēja sists Mārcim Peilānam. Mārča raidītā bumba pārlidoja pāri soda laukumam, neskarot nevienu spēlētāju un atsitās pret zemi, plānojot izlidot ārpus laukuma.

Bumbas plānus izjauca Rijuga Nakarmura, kurš vienā pieskārienā gan apturēja bumbu, gan piespēlēja to atpakaļ vārtsarga laukumā, kur pie tās pirmais bija ukrainis Vadims Maščenko un raidīja to vārtos – 1:0.

Spēles turpinājums notika saspringtā emocionālā gaisotnē. “FK Metta” spēlētāji steidzās atspēlēties, bet jelgavnieki – aizstāvēt savu pārsvaru. Tas viss veicināja biežus noteikumu pārkāpumus un laukuma saimniekiem tas maksāja ar viena spēlētāja zaudēšanu dēļ divām nopelnītām dzeltenām kartītēm.

“FS Jelgava” futbolistiem otrajā puslaikā izdevās izveidot vairākus gūšanas momentus, bet tie palika nerealizēti. Toties jelgavnieki nosargāja savu uzvaru un izbraukumā izcīnīja svarīgus trīs punktus.

Jelgavniekiem līdz čempionāta noslēgumam atlikušas vēl trīs spēles un pretī nāks sarežģīti pretinieki. Lai gan šosezon vieglu pretinieku nav bijis.

34. kārtas spēli “FS Jelgava” aizvadīs 28. oktobrī Zemgales Olimpiskā centrā Jāņa Lūša stadionā plkst.14:00, tiekoties ar “FK Auda”. Audiešiem arī vajadzīga uzvara, jo viņiem cīņā par bronzas medaļām spiež uz papēžiem valmierieši.