“FS Jelgava” otro reizi piekāpās “Riga FC” (FOTO, VIDEO)

Futbola komanda “FS Jelgava” iesāka otro “Optibet” Virslīga apli Zemgales Olimpiskā centrā Jāņa Lūša stadionā ar spēli pret “Riga FC” un piekāpās ar rezultātu 1:3 (0:1; 1:2).

Pēc komandas galvenā trenera Ervīna Pērkona aiziešanas, komandas vadību uz laiku uzņēmās spēlējošais treneris un Jelgavas futbola leģenda Valērijs Redjko.

Jelgavnieki plānoja spēlēt no aizsardzības, bet pirmajās piecās minūtēs veica vairākus uzbrukumus, pārsteidzot viesus, bet diemžēl šie mēģinājumi noslēdzās bez sitieniem uz vārtiem.

Pakāpeniski spēle sāka pārvirzīties uz “FS Jelgava” laukuma pusi. Sākumā cīņas notika laukuma vidū, bet ap divdesmito minūti jau pie Raivo Stūriņa vārtu soda laukuma. Jelgavnieki teicami aizstāvējās, kamēr “Riga FC” mēģināja atklāt vārtus ar stūra sitienu palīdzību, jo iziet caur jelgavnieku aizsardzību neizdevās.

33. minūtē viesu uzbrucējam Usenū Niangam izdevās apsteigt aizsargus un Roberts Čevers soda laukumā mēģināja izsist viņam bumbu, bet trāpīja pa kājām, kas maksāja “FS Jelgava” ar 11 metru soda sitienu. Vārtsargam Raivo Stūriņam neizdevās atminēt Duglasa Aurelio sitiena virzienu un “Riga FC” izvirzījās spēles vadībā – 0:1.

Galvenā trenera pienākumu izpildītājs Valērijs Redko pēc spēles skaidroja, ka komandas galvenais uzdevums pirmajā puslaikā bija neielaist bumbu vārtos ar ko diemžēl neizdevās tikt galā.

Otrajā puslaikā “FS Jelgava” kļuva aktīvāki un krietni vairāk kontrolēja bumbu, kas ļāva laukuma saimniekiem sāk domāt par atspēlēšanos. Atklātāka spēle izraisīja skatītāju aktivitātes palielināšanos un tas arī dzina jelgavniekus uz priekšu.

77. minūtē “Riga FC” futbolisti izmantoja savu priekšrocību ātrajos spēlētājos un caur kreiso malu veica ātru pretuzbrukumu. Senegālietis Gaje no laukuma līnijas atdeva piespēli uz vārtu priekšu savam tautietim Niangam, kurš spēcīgi raidīja bumbu uz vārtiem. Vārtsargs Raivo Stūriņš bumbu atvairīja, bet sitiens bija tik spēcīgs, ka bumba ielidoja vārtos – 0:2.

Valērijs Redjko skaidroja, ka jau bija sagatavojis spēlētāju maiņu šajā malā, lai atsvaidzinātu spēkus šajā flangā, bet nepaspēja to izdarīt pirms vārtu zaudējuma.

“FS Jelgava” futbolisti “nemeta plinti krūmos” un ar spēlētāju maiņām turpināja cīnīties ar pretinieku krietni biežāk nonākot pie rīdzinieku vārtiem. 88. minūtē uz maiņu iznākušais ukrainis Vadims Maščenko vārtu priekšā nonāca sitiena pozīcijā un nepalaida šo iespēju garām, raidot ripu vārtu tālajā stūrī – 1:2.

“FS Jelgava” futbolisti pēc vārtu guvuma ieguva jaunu motivāciju cīnīties par rezultāta izlīdzināšanu un ar visiem saviem spēkiem devās uz priekšu. Diemžēl jelgavnieki vārtus neguva, bet pēdējā pieliktā minūtē “Riga FC” caur labo malu izveidoja ātru pretuzbrukumu, kuru noslēdza ar brazīlieša Albertino vārtu guvumu – 1:3.

Nākošo spēli “FS Jelgava” aizvadīs te pat Jāņa Lūša stadionā 9. maijā, tiekoties ar otro čempionāta līderu vienību “RFS”.