“FS Jelgava” panāk uzvaru un piedzīvo zaudējumu (VIDEO)

Futbola komanda “FS Jelgava” aizvadītā nedēļā aizvadīja divas spēles, kurā izcīnīja uzvaru pret “SK Super Nova Salaspils” ar rezultātu 2:0 (0:0; 2:0) un piedzīvoja zaudējumu pret “FK Liepāja” ar rezultātu 2:3 (2:1; 0:2).

5.aprīlī “FS Jelgava” savās mājās tikās ar futbolistiem no “SK Super Nova Salaspils”. Jelgavnieki paredzēja, ka viņiem piederēs spēles iniciatīva no paša sākuma un to viņi spēs pārvērst par ātri gūtiem vārtiem. Diemžēl arī pretinieks gatavojās tādam scenārijam.

Laukuma saimniekiem pārsvaru izdevās saglabāt pirmās desmit minūtes, bet tad jau Salaspils futbolistiem bija iespēja realizēt vairākas standartsituācijas, kurās vārtus bija jāglābj vārtsargam Edgaram Andrejevam. Spēle pilnīgi noteikti neritēja pēc plāna.

Pārtraukumā “FS Jelgava” galvenais treneris Ervīns Pērkons nomainīja divus uzbrucējus un vienu pussargu, ka arī mudinot komandu atgriezties pie nospraustā plāna. Jelgavniekiem motivāciju deva arī skaļš skatītāju atbalsts un sniegums uzreiz uzlabojās.

Jau pirmajās otrā puslaika minūtēs Ralfs Šitjakovs no soda laukuma līnijas izpildīja brīvsitienu uz vārtiem. Bumba pārlidoja pāri pretinieku sieniņai un viesu vārtsargam Vjačeslavam Kudrjavcevam ar grūtībām izdevās atsist bumbu, kura atsitās pret vārtu pārliktni un aizlidoja atpakaļ laukumā.

63. minūtē uzbrucējs Mārcis Dāvis Valmiers veica ātru izrāvienu caur laukuma labo malu, kuru noslēdza ar spēcīgu piespēli soda laukumā, kur pirmais pie bumbas pieskrēja Oskars Rubenis un raidīja to vārtu tīklā – 1:0.

Piecas minūtes vēlāk uzbrukumu caur labo malu veica nigērietis Viktors Osuagvu, kurš atdeva piespēli gar vārtiem uz Ralfu Maslovu, kurš gan nepaspēja pie bumbas, jo tai pieskarās viesu aizsargs Oļģerds Raščevskis un tā ielidoja vārtu tīklā – 2:0.

9.aprīlī jelgavnieki devās izbraukuma spēlē, kur viņiem bija jātiekas ar tā saucamā “pirmā piecinieka” vienību – “FK Liepāja”. Jau pirms spēles bija skaidrs, ka “FS Jelgava” spēlēs no aizsardzības, bet tas kas notika pirmā puslaika septiņpadsmit minūtēs pārsteidza daudzus.

Spēles 7. minūtē pēc tālas piespēles pa gaisu caur kreiso malu straujā uzbrukumā devās Mārcis Peilāns. Pirms soda līnijas liepājnieku aizsargs nespēja pietiekami ātri pagriezties un nogāzās uz zemes, kas lika vārtsargam tālu iziet no vārtiem, bet Mārcim raidīt bumbu vārtu tālajā malā – 1:0.

Desmit minūtes vēlāk laukuma labajā malā Agris Glaudāns pārtvēra no liepājnieka atlēkušo bumbu un piespēlēja Mārcim Peilānam, kurš nekavējoties atdeva atpakaļ piespēli Agrim, kurš jau devies ātrā reidā uz pretinieku vārtiem. No soda laukuma vidus, trīs “FK Liepāja” spēlētāju ielenkumā, jelgavnieks raidīja bumbu vārtu tālajā malā, panākot pārsteidzošu rezultātu – 2:0.

Protams, ka “FK Liepāja” bija šokā un viņiem atkal bija vajadzēja atjaunot savu spēles taktiku, kas prasīja intensīvu “FS Jelgava” vārtsarga Edgara Andrejeva iesaisti savu vārtu aizstāvēšanā. Pirmā puslaika beigās liepājniekiem izdevās atgūt vienus vārtus, kad kongietis Gotjē Bvei Mankenda no soda laukuma kreisās malas piespēlēja bumbu uz centu, kur brīvs atradās ganietis Ibrahims Asahs un raidīja to vārtu tīklā – 2:1.

“FS Jelgava” otrajā puslaikā koncentrējās uz spēli no aizsardzības, bet liepājnieki koncentrējās uz uzbrukumiem, jo viņu uzdevums bija atspēlēties. 50. minūtē Ibrahims Asahs raidīja vārtu pārliktnī no kura tā atleca vārtu laukumā, bet tiesneši neieskaitīja šo vārtu guvumu.

Kad jelgavnieki izturēja pirmo laukuma saimnieku spiedienu un sāka izlīdzināt bumbas kontroli, “FK Liepāja” laida vaļā nākošo taktisko paņēmienu – noteikumu pārkāpšana. Ar šo taktiku laukuma saimnieki spēja izsist no sliedēm jelgavniekus, kuri katrā brīdī ļoti pārdzīvoja par saviem komandas biedriem, kuri guva nevajadzīgus savainojumus.

72. minūtē caur labo malu ātrā uzbrukumā devās liepājnieku uzbrucējs Gotjē Bvei Mankenda, kurš iecentrēja bumbu soda laukumā un ar galvu vārtos to ieraidīja pirmo vārtu autors Ibrahims Asahs – 2:2.

Desmit vēlāk kongietis Mankenda labajā laukuma malā apspēlēja četrus jelgavniekus un atdeva piespēli uz soda laukuma līniju, kur brīvs palicis Deivids Mārtins Anane un raidīja bumbu vārtu tīklā – 2:3.

Spēles pieliktajā laikā “FS Jelgava” Ukrainas uzbrucējam Jehoram Smirnovam bija lieliska iespēja izlīdzināt spēles rezultātu, bet viņa raidīto bumbu atvairīja vārtsargs Vladislavs Lazarevs, neļaujot jelgavniekiem tikt pie punkta šajā spēlē.

Pēc piecām “Optibet” futbola Virslīgā aizvadītām kārtām futbola komanda “FS Jelgava” ieņem sesto pozīciju turnīra tabulā, bet no iekļūšanas “lielajā pieciniekā” pietrūkst tikai viens punkts. Lai tajā iekļūtu, jelgavniekiem ir nepieciešamas uzvaras blīvā spēļu grafikā.

15. aprīlī plkst.15:00 sporta bāzē Jelgavā, Kārklu ielā 6 uz mākslīgā laukuma jelgavnieki tiksies ar “FK Metta”, kurai ir līdzīgi mērķi – gūt punktus. Abas komandas nespēlēs no aizsardzības un tas garantē aizraujošo un interesantu cīņu.