“FS Jelgava” vienas uzvaras attālumā no Virslīgas

Svētdien, 2. oktobrī futbola komanda “FS Jelgava” aizvadīja 20. kārtas spēli “Optbiet” Nākotnes līgas regulārajā čempionātā, kurā ar rezultātu 1:0 (0:0) pieveica sīvus pretiniekus no “JDFS Alberts”.

“JDFS Alberts” ir ļoti neparocīgs pretinieks jebkurai komandai, jo tās sastāvā spēlē jauni un motivēti futbolisti, kuri skrien visas spēles laikā un pieveikt tos nav viegli.

Šajā otrajā savstarpējā spēle “Optibet” Nākotnes līgā nekādas lielas atšķirības nebija un “FS Jelgava” pirmajā puslaikā vārtus gūt neizdevās.

Otrā puslaika sākumā jelgavnieku komandas galvenais treneris Ervīns Pērkons nomainīja uzreiz piecus spēlētājus, kas nekavējoties deva savu rezultātu. 49. minūtē savus sezonas debijas vārtus guva aizsargs Jēkabs-Māris Šusts un šie arī izrādījās uzvaras vārti – 1:0.

Iepriekš “FS Jelgava” 19. kārtas spēlē ar rezultātu 2:0 pārspēja “FK Dinamo Rīga”, kurā vārtus guva komandas spēlējošais treneris Rotaro Nakano un Kristers Pantelejevs.

Līdz “Optibet” Nākotnes līgas čempionāta beigām ir atlicis aizvadīt sešas spēles, bet “FS Jelgava” ir jāizcīna vēl tikai viena uzvara, lai kvalificētos startam Virslīgā nākamajā sezonā. Jelgavnieki par 15 punktiem apsteidz tuvākos konkurentus no “Grobiņas SC/LFS” un vēl ar vienu uzvaru kļūs tiem neaizsniedzami.

Šeit gan ir nedaudz jāpaskaidro. “Optibet” Nākotnes līgas turnīra tabulā tuvākie konkurenti ir “Valmieras” un “Riga FC” dublieru komandas, bet tās nepretendē uz pāriešanu Virslīgā. Līdz ar to tuvākie konkurenti ir tieši grobiņnieki.

“FS Jelgava” futbolisti 5. oktobrī Zemgales Olimpiskajā centrā aizvadīs UEFA Junioru līgas spēli pret Ungārijas komandu “MTK Budapest”, bet 9. oktobrī dosies izbraukumā, lai tiktos ar “FK Smiltene/BJSS”. Tieši šīs spēles pozitīvais iznākums var atvērt Jelgavai iespēju atgriezties Latvijas futbola augstākā līmeņa sacensībās.

“JDFS Alberts” – “FS Jelgava” – 0:1 (0:0; 0:1)

“JDFS Alberts”: Germans Māliņš (G), Dāvis Indrāns (Kārlis Pirktiņš 69′), Kristofers Sticenko (Rolands Zelmanis 77′), Ņikita Martiņenko, Roberts Ralfs Gudēns (C) (Olivers Kellers 77′), Roberts Adītājs (Milans Brahmanis 86′), Kārlis Strautmanis, Harijs Vīksna, Kristers Oto Augusts, Kristaps Maksimovs, Emīls Evelons. Rezervisti: Henrijs Auseklis (G), Ričards Šauers, Daniels Viesturs Melbārdis. Galvenais treneris: Arturs Zakreševskis.

“FS Jelgava”: Edgars Andrejevs (G), Dāvis Mārcis Valmiers, Valters Purs (Kristers Pantelejevs 46′), Nakano Ryotaro, Andris Deklavs (C), Kevins Cēsnieks (Rihards Bečers 46′), Ralfs Maslovs (Jēkabs-Māris Šusts 46′), Mārcis Peilāns (Valters Gaismiņš 46′), Dāvis Vējkrīgers, Valērijs Redjko, Valters Laiviņš (Staņislavs Pihockis 46′). Rezervisti: Rolfs Meiliņš (G). Galvenais treneris: Ervīns Pērkons.

Brīdinājumi: Dāvis Indrāns, Kristofers Sticenko.

Galvenais tiesnesis: Kristaps Ratnieks