Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā notiek notekūdeņu dūņu uzkrāšana

Lai racionāli izmantotu no pilsētas ūdens attīrīšanas iekārtām iegūtās notekūdeņu dūņas, SIA “Jelgavas ūdens” tās uzkrāj lauksaimnieku vajadzībām, kā arī sadarbojas ar uzņēmumu, kas ražo biogāzi. Līdz ar mainīgajiem laikapstākļiem – vēju un strauju gaisa temperatūras maiņu, pilsētā ūdens attīrīšanas stacijas apkārtnē var būt jūtama nepatīkama smaka, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai noskaidrotu vai no ūdens attīrīšanas iekārtām iegūtās  notekūdeņu dūņas ir noderīgas lauku mēslošanai, tās šobrīd tiek uzkrātas “Jelgavas ūdens” attīrīšanas stacijā Lapskalna ielā 22, informē uzņēmumā. Plānots, ka dūņas tiks uzkrātas līdz mēneša beigām. Tad tās tiks izvestas uz lauksaimnieciski apstrādājamiem laukiem un veiktas  analīzes par to derīgumu lauku mēslošanai. Savukārt uzņēmums, kurš ražo biogāzi, šodien ir izvedis divas kravas dūņu ražošanas nodrošināšanai.

Smaku intensitāte  ir atkarīga no meteoroloģiskajiem apstākļiem – gaisa temperatūras, atmosfēras spiediena, relatīvā gaisa mitruma un vēja stipruma un virziena.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.