Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Svētbirzē piemin komunistisko represiju upurus (FOTO)

Kaut arī lija, uz pasākumu Jelgavā, Svētbirzē 14. jūnijā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienā, tradicionāli pulcējās politiski represēto apvienības “Staburadze” dalībnieki un viņu atbalstītāji. Piemiņas brīža dalībniekus uzrunāja politiski represētais, profesors Jānis Ābele, kā arī Jelgavas pilsētas un novada pašvaldību vadītāji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piemiņas pasākumu vadīja Jelgavas Ādolfa Alunāna teātra aktrise Zaiga Zariņa, dziedāja Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas koris, kuru vada diriģente Agija Pizika.

Piemiņas brīdī piedalījās arī Nacionālās pretošanās kustības dalībniece Irēna Kalniņa, kas 1949. gadā tika tiesāta un izcieta sodu par nacionālo partizānu atbalstīšanu. Viņa atcerējās, ka 1989. gadā, iekārtojot Svētbirzi, “staburadzieši” pirms 14. jūnija piemiņas sarīkojuma pļāvuši zāli. Agrāk piemiņas memoriāla vietā bijusi vienkārša pļava. I. Kalniņa nevar pieņemt to, ka pasaule tik ilgi nevar apturēt Krievijas agresiju Ukrainā, kur cieš nevainīgi cilvēki.

1941. gada 14. jūnijā pret Latvijas tautu tika veikts noziegums, ko Latvijas teritorijā īstenoja padomju okupācijas vara. Naktī no 14. uz 15. jūniju no Latvijas deportēja 15 424 cilvēkus. No Jelgavas apriņķa izveda 953, no Jelgavas pilsētas – 443 personas, bet no Jelgavas stacijas vagonos uz Sibīriju tika izsūtīti 7844 cilvēki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vairāk lasiet 16. jūnija laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts: Gaitis Grūtups

Foto: Eva Mellēna

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.