Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā pirmo reizi siltinās divpadsmit stāvu māju

Pasta iela 34

Parakstīti būvniecības līgumi par divu daudzdzīvokļu namu atjaunošanu Jelgavā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējumu. Jau tuvākajā laikā sāks siltināt māju Viestura ielā 19 un Pasta ielā 34, kas būs pirmais atjaunotais divpadsmit stāvu nams ne tikai Jelgavā, bet arī Latvijā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bet nākamnedēļ plānots parakstīt būvniecības līgumu arī par daudzdzīvokļu mājas Kalnciema ceļā 47 siltināšanu. SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP) norāda, ka lēmumu par siltināšanu ir pieņēmušas vēl sešas uzņēmuma pārvaldītās daudzdzīvokļu mājas un tiek gatavoti dokumenti izskatīšanai finanšu institūcijā “Altum”, lai piesaistītu ERAF finansējumu.  
JNĪP tehniskais direktors Oļegs Kukuts stāsta, ka valsts attīstības finanšu institūcija “Altum” ir apstiprinājusi grantu par šo trīs māju atjaunošanu. Šonedēļ noslēgti divi būvdarbu līgumi ar uzņēmumiem, kas iepirkuma konkursa kārtībā ēkas atjaunos, bet nākamnedēļ iecerēts noslēgt vēl vienu. “Uzņēmumi, ar kuriem jau noslēgts līgums, veic pēdējās formalitātes, lai drīzumā varētu iekārtot būvlaukumu un uzsākt darbu,” stāsta O.Kukuts.

Viņš atklāj, ka pirmo reizi Jelgavā tiks siltināta divpadsmit stāvu māja – Pasta ielā 34. Tā celta 1989. gadā, un tajā ir 67 dzīvokļi. “Mūsu rīcībā nav informācijas, ka Latvijā līdz šim būtu siltināta kāda divpadsmit stāvu māja, līdz ar to Jelgava būs pirmā, kur sperts šāds nopietns solis. Jāatzīst, ka lēmuma pieņemšanas process nebija viegls, jo dzīvokļu īpašnieku domas atšķīrās, tomēr iedzīvotāji spēja vienoties, un mēs ļoti ceram, ka tas iedrošinās rīkoties arī citus,” atzīst O.Kukuts.

Pasta ielas 34. mājai paredzēta pilna atjaunošana, kas ietver fasādes siltināšanu, logu un durvju nomaiņu, lodžiju iestiklošanu, bēniņu pārseguma siltināšanu, pagrabstāva griestu siltināšanu, apkures, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmu nomaiņu. “Tiks nomainīts arī lifts. Jāpiebilst, ka Jelgavā vēl līdz šim nevienā renovācijas projektā tas nav darīts. Esošais lifts savu ir nokalpojis, to remontēt vairs nav lietderīgi, līdz ar to pieņemts lēmums, renovējot māju, liftu nomainīt,” papildina O.Kukuts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvdarbus šajā objektā veiks SIA “Tools Vendor”, kas siltināja Lielās ielas 13. namu. Kopējās plānotās projekta izmaksas ir vairāk nekā 1,2 miljoni eiro, iekļaujot ERAF finansējumu un aizņēmumu kredītiestādē.

Par divstāvu daudzdzīvokļu nama Viestura ielā 19 siltināšanu būvdarbu līgums noslēgts ar SIA “Arbeka”. Māja celta 1938. gadā, un tajā ir 12 dzīvokļi. Viestura ielā 19 tiks siltināta fasāde, nomainīts jumta segums, ūdensapgādes sistēma, atjaunots pagrabstāva pārsegums, kas ir no koka, līdz ar to trupes rezultātā ir zudusi tā nestspēja, kā arī nomainīti logi un durvis. Plānotās projekta izmaksas ir 252 tūkstoši eiro, piesaistot ERAF un kredītiestādes finansējumu.

Nākamnedēļ plānots parakstīt būvdarbu līgumu un jau pavisam drīz darbi sāksies arī Kalnciema ceļā 47. “Tā ir divstāvu māja ar pieciem dzīvokļiem, un tā būs līdz šim mazākā Jelgavā nosiltinātā māja,” stāsta O.Kukuts. Būvdarbus par 105 tūkstošiem eiro veiks SIA “Tools Vendor”. Mājai tiks siltināta fasāde, bēniņi, nomainīti logi, durvis, sakārtota lietusūdens kanalizācijas sistēma, kā arī paredzēts kāpņu telpas remonts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Siltināšanai visās minētajās mājās jābūt pabeigtai gada laikā no būvdarbu līguma noslēgšanas.

O.Kukuts atklāj, ka vēl vairākas JNĪP pārvaldībā esošās mājas ir pieņēmušas lēmumu par siltināšanu un tiek gatavoti dokumenti izvērtēšanai “Altum”, lai saņemtu ERAF finansējumu. Siltināšanu gaida daudzdzīvokļu māja Kastaņu ielā 2 un 2A, Kristapa Helmaņa ielā 5, Pulkveža Oskara Kalpaka ielā 35, Garozas ielā 24 un 30.

Veiksmīgas dzīvokļu īpašnieku un JNĪP sadarbības rezultātā līdz šim Jelgavā atjaunotas 26 mājas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: Jelgava.lv

Viestura iela 19

Kalnciema ceļš 47

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.