Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā top smilšu skulptūras (FOTO)

Šonedēļ Pasta salā, Jelgavā, 17 profesionāli tēlnieki no 10 valstīm sākuši darbu pie Baltijas lielākā smilšu skulptūru parka “Summer Signs 2022” izveides. Tēlnieki skulptūras turpinās veidot līdz pat 3. jūnija pulksten 13, kad tās tiks nodotas žūrijas vērtējumam, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Kultūra”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

4. un 5. jūnijā Pasta salā vārtus vērs Baltijā vērienīgākais smilšu skulptūru parks “Summer Signs 2022”, kur pasaules šedevrus smilšu skulptūrās būs atveidojuši mākslinieki no 10 valstīm – Čehijas, Spānijas, Ukrainas, Kanādas, Turcijas, Bulgārijas, Mongolijas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas.
Dievišķā proporcija jeb zelta griezums, Venēcijas tradicionālo masku krāšņums, Pablo Pikaso gleznas “Gernika” interpretācija, Zinātnes centrs Kanādā, kas celts sniegpārslas formā; hameleons, kas maina krāsu apkārtējās vides ietekmē; mūsdienu tehnoloģijas – šie visi ir cilvēka, dabas vai Visuma radīti šedevri, meistardarbi, kas uz brīdi liek aizrauties elpai. Tieši šādus apbrīnas vērtus, pārsteiguma, iedvesmas pilnus mākslas darbus radīs šī gada Smilšu skulptūru parka tēlnieki – sniedzot apmeklētājiem iespēju iepazīt izcilus sasniegumus, meistardarbus un šedevrus.

Tā, piemēram, Smilšu skulptūru parka demo skulptūras autori, pasaulē titulētākais ledus un smilšu tēlnieks Kārlis Īle un Maija Īle smiltīs atveido Milekandželo darbu “Pieta” (Žēlums). Pats K. Īle par izvēlēto darbu atzīst: “Šīs skulptūras veidošana ir īpašs izaicinājums. Pieta ir ļoti sarežģīta, ļoti izsmalcināta marmora skulptūra, kuru pārnest smiltīs principā nav iespējams. Galvenokārt es vēlos panākt līdzvērtīgu emocionālo vēstījumu, nevis uztaisīt tehnisku, mehānisku kopiju. Skulptūrai es pievienoju savas idejas un šī noteikti ir viena no manām emocionālākajām skulptūrām”.

Smilšu skulptūru parks 4. un 5. jūnijā būs atvērts no pulksten 10 līdz 23. Abas dienas Pasta salā paredzētas arī dažādas aktivitātes bērniem, tostarp burbuļu darbnīcas, putu ballītes un atrakcijas. Abas dienas par muzikālo atmosfēru Pasta salā rūpēsies vinila DJ Mareks Ameriks. Savukārt sestdien, 4. jūnijā, pulksten uzstāsies 19 Riga Reggae, bet pulksten 21 – Edavārdi. Svētdien, 5 jūnijā, pulksten 20 apmeklētājus priecēs Ivo Fomins.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes ir pieejamas visās “Biļešu paradīze” kasēs un vietnē bilesuparadize.lv. Jāpiebilst, ka iepriekšpārdošanā – līdz 3. jūnijam – biļetes iespējams iegādāties lētāk.

Starptautisko Smilšu skulptūru parku veido Jelgavas pilsēta un iestāde “Kultūra”, atbalsta “Ramirent” un “Pilsētas elpa”.

Foto: Eva Mellēna

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.