Šajā mācību gadā Jelgavas tehnikuma izglītojamie kopā ar skolotājiem ir pieņēmuši lēmumu kļūt par zaļāk domājošu sabiedrības daļu, savu pārliecību ieviešot mācību iestādes ikdienā. Nākotnē, iespējams, Jelgavas tehnikumu varēs dēvēt par ekoskolu, jo mācību iestāde ir iesaistījusies Vides izglītības fonda veidotajā Ekoskolu programmā, informē Jelgavas tehnikums.
Šā gadā Jelgavas tehnikumam ir uzdevums strādāt pie atkritumu šķirošanas tēmas, lai izglītotu savus skolēnus un skolotājus. Mācību iestādē jau pirmo mēnešu laikā ir ieviestas vairākas būtiskas izmaiņas – izveidota Ekopadome, kurā darbojas izglītojamie un viņu pedagogi ar kopīgu skatījumu uz vides problēmām.
Tiek meklētas idejas un risinājumi, lai skola kļūtu zaļāka, un viens no lielākajiem soļiem, ko skola spērusi, ir pašgatavoti, skolas gaiteņos un dienesta viesnīcā izvietoti atkritumu šķirošanas konteineri. To izveidē ir piedalījušies jaunieši, kuri Jelgavas tehnikumā apgūst mēbeļu galdnieka profesiju. Izglītojamie atkritumu tvertnes ir radījuši mācību procesa gaitā, apvienojot zināšanas savā profesijā un vides jautājumos. Ekopadomes jaunieši piedalījās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) “Young Inavators” hakatonā, kur izstrādāja ideju pārtikas atkritumu samazināšanai. Viņu projekts par zaļo sienu ieguva 3.vietu, kā arī iespēju savu ideju attīstīt skolas teritorijā.
Jelgavas tehnikums otro semestri ir sācis ar skolas sabiedrības izglītošanu atkritumu šķirošanā. Mācību iestādē ir organizēta kopīga tiešsaiste, sadarbojoties ar uzņēmumu “Zaļā josta”.
Norisināsies konkurss skolas izglītojamo starpā, lai veidotu dizainu auduma somai, tādā veidā aicinot jauniešus iedziļināties vides problēmās un ieraudzīt savu skolu videi draudzīgāku nekā iepriekš. Pavasarī plānota Zaļās sienas idejas realizēšana, kā arī paredzēts doties talkās, lai sakoptu Jelgavas apkārtni.
Pēdējo gadu laikā uzmanības centrā ir nonākušas problēmas, kas saistītas ar klimata pārmaiņām. Aizvien biežāk publiskajā telpā tiek runāts par globālās sasilšanas draudiem un to, kā tas var ietekmēt cilvēces dzīvi turpmāk. Diemžēl nav pat jāgaida nākotne. Jau pašlaik ir jūtamas izmaiņas – vasaras kļūst karstākas un spēcīgiem negaisiem bagātākas, savukārt ziemas iestājas vēlāk un ir salīdzinoši īsākas. Arī dabas katastrofas – plūdi, vētras un ugunsgrēki – sastopami biežāk.
Rodas jautājums – ko darīt? Uz to bieži tiek saņemta atbilde – neko nevaru ietekmēt, ko tad es, esmu tikai viens cilvēks. Bet varbūt tieši tā! Es esmu tas cilvēks, kurš var sākt ar sevi, ikdienā un dzīvesveidā ieviest mazas, bet būtiskas izmaiņas. Ar savu piemēru rādīt citiem, ka pozitīvas, dabai draudzīgas izmaiņas var radīt ikviens.
Jelgavas tehnikuma mērķis nav vienā gadā krasi izmainīt savu ikdienu, jo tas nebūtu iespējams, bet maziem solīšiem doties pārmaiņu virzienā, lai izglītotu jauniešus planētas veselības jautājumā.
Foto: Jelgavas tehnikuma publicitātes
Reklāma