Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom giriş casibom bahsegel jojobet

Kādi ir kriptovalūtu veidi

Attēls no unsplash.com

Lietderības marķieri (Utility tokens)

Lietderības marķieri ir vienkāršas digitālas vienības, kas atspoguļo vērtību blokķēdē un dažreiz tiek uzskatītas par kuponiem. Citiem vārdiem sakot, marķieris nodrošina īpašu piekļuvi precei vai pakalpojumam, ko piedāvā marķiera izdevējs. Iegādājoties šādu marķieri, persona var iegūt piekļuvi produktam vai pakalpojumam un apmainīt to pret noteiktu piekļuves vērtību.

  • Turētājs neiegūst īpašumtiesības, bet gan tiesības uz preci vai pakalpojumu, kura vērtība ir līdzvērtīga žetonam. Piemēram, kamēr viņiem pieder marķieri, viņi var piekļūt precei vai pakalpojumam par samazinātu cenu vai bez maksas.
  • Kriptovalūta, kas dažās jurisdikcijās ir klasificēta kā lietderības marķieris, ir atbrīvota no finanšu regulējuma.
  • Lietojumprogrammas ietver atlīdzības žetonus, valūtu blokķēdei un piekļuvi decentralizētai krātuvei decentralizētā krātuves tīklā.

BNB, Basic Attention Token, Brickblock, Timicoin, Sirin Labs Token un Golem ir daži lietderības marķieru piemēri.

Attēls no unsplash.com

Stabilās monētas (Stable coins)

Šiem žetoniem ir stabila vērtība, kā norāda to nosaukums, kas nozīmē, ka to vērtība ir zināmā mērā paredzama, jo būtībā tā nekad nemainās. Stabilus žetonus jeb stabilās monētas, kā tās parasti sauc, nodrošina aktīvs ar relatīvi stabilu vērtību, piemēram, ASV dolārs. Tātad mums ir stabilas monētas, kas ir piesaistītas dolāram un eiro, kā arī žetoni, kas nodrošināti ar tādām precēm kā nafta, zelts un citi dārgmetāli.

  • Stabilie marķieri palīdz izskaust aktīvu vai pat citu digitālo valūtu nepastāvību.
  • Tie ir nodrošināti ar aktīvu ar noteiktu koeficientu, un aktīvs ir jātur rezervēs saskaņā ar noteikto koeficientu. Ir stabilas monētas, kas tiek nodrošinātas ar tradicionalu valūtu, kriptovalūtu, precēm un algoritmiskām stabilām monētām, kas balstās uz noteikumiem un programmatūru, lai saglabātu to vērtību piesaistītu tradicionalajām valūtām vai citam aktīvam.

Stabilās monētas ietver Paxos un Tether, kuras visas nodrošina ASV dolāru attiecībā 1:1, kā arī TruSD, Gemi Dollar un USD Coin.

Attēls no unsplash.com

Neaizvietojamie marķieri (NFT)

Neaizvietojamais marķieris ir uz blokķēdi balstīts digitāls īpašumtiesību sertifikāts atsevišķam, neaizstājamam objektam vai tādam objektam, kuru nevar tirgot ar citu aktīvu.

Tas ir izveidots, izmantojot to pašu tehnoloģiju kā cita veida marķieri, taču tos galvenokārt izmanto, lai attēlotu mākslas darbu, attēlus, audio, video, kolekcionējamus priekšmetus, nekustamo īpašumu, mūziku, gleznas, zīmējumus vai digitāli vērtīgus failus, kas tiek glabāti blokķēdē.

  • 2015. gadā tika izstrādāts pirmais NFT Ethereum tīklā.
  • Šo digitālo parakstu nav iespējams aizstāt ar citu.
  • Tie ļauj īpašniekam iegūt unikālu objektu ar ierobežotu tirāžu un unikalitāti.
  • Izdevumi var būt ierobežoti, vai tos var nebūt iespējams pavairot vai reproducēt to augstās vērtības dēļ. Labākie NFT ir tie, kuros tikai nelielam skaitam cilvēku var piederēt oriģināls.
  • Tas galvenokārt palīdz pārdot ražotāju, mākslinieku un kolekcionāru izstrādājumus.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.