Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lakrosa klubs “Mītava” meklē papildinājumus (FOTO)

Senākā lakrosa komanda Latvijā jeb Jelgavas lakrosa klubs “Mītava” aicina savam kolektīvam pievienoties skolniekus vecumā no deviņiem gadiem, kas vēlas izmēģināt jaunu un atraktīvu sporta veidu. Treniņi notiek divreiz nedēļā Zemgales Olimpiskajā centrā (Kronvalda iela 24, Jelgava). Treniņu laiki – otrdienas un ceturtdienas no pulksten 18.30. Interesentiem lūgums zvanīt pa tālruni lakrosa kluba vadītājam Aigaram Grīnbergam: 29138039 vai Rūdolfam: 27076710.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lakross ir komandu spēle, ko spēlē ar speciālām nūjām un bumbiņu. Spēles mērķis ir, piespēlējot bumbiņu pa gaisu, to raidīt vārtos. Lakross ir Kanādas nacionālais sporta veids, kurš ir populārs arī citās angliski runājošās valstīs, kā ASV, Austrālijā un Lielbritānijā. Pēdējos gados tas iegūst arvien lielāku popularitāti arī Eiropas valstīs. Pirmais pasaules čempionāts šajā sporta veidā notika 1967. gadā, savukārt pirmās Eiropas meistarsacīkstes tika aizvadītas 1995. gadā.

Zīmīgi, ka trīs Jelgavas kluba pārstāvji – uzbrucējs Deivids Lucs, aizsargs Jānis Saukitens un vārtsargs Raivis Pēteris Grinbergs – šovasar piedalījās pasaules U21 lakrosa čempionātā, kurā Latvijas izlase iegāja vēsturē, izcīnot pirmo uzvaru Eiropas vai pasaules čempionātos. Latvija Īrijas pilsētā Limerikā notikušo čempionātu 23 valstu konkurencē noslēdza 19. vietā.

Interesanti, ka lakross ir starp tiem sporta veidiem, kuri kandidē uz iekļaušanu 2028. gada vasaras olimpisko spēļu programmā. Tas nozīmē, ka “Mītava” lakrosistiem ir visas cerības nākotnē startēt olimpiskajās spēlēs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Autors: Tomass Neuss-Lucs

Foto: Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.